Jump to content

ugovor o radu na odredeno vrijeme i zastita radnika


anonimno

Preporučene objave

Potpisala sam ugovor o radu na odredeno vrijeme,tocnije do 30.11.2005. s otkaznim rokom od 15 dana. Kao osnovna placa je naveden iznos od 2 496,90 kn. Radila sam kao tocioc pica te sve poslove koje mi poslodavac odredi,kao sto je i navedeno u ugovoru.

Buduci da mi je ovo bio prvi posao molim vas pomoc i odgovor na nekoliko pitanja.

1) Da li sam obvezna odraditi otkazni rok i je li ga poslodavac u tom slucaju obvezan isplatiti? Moj poslodavac je tvrdio da ga nisam duzna odraditi te da nemam pravo na nikakvu naknadu.

2) Dobila sam placu 1930,00 kn,a ne kao sto je navedeno u ugovoru. Nisu mi uplaceni nikakvi doprinosi. Kome da se obratim da bi dobila placu odredenu ugovorom?

3) Iako je u ugovoru navedeno radno vrijeme od 40 sati tjedno radila sam prekovremeno u prosjeku 13 sati tjedno. U ugovoru je navedeno da se prekovremeni rad uvecava 150 % sto mi, takoder, nije isplaceno kao ni rad blagdanom i neradnim danom.

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija