Jump to content

ovrha na placu meni kao jamcu


bodulka

Preporučene objave

Nisam pravnik, ali zadnjih dana i ja imam problema sa ovrhom(po drugoj stvari), pa sam se malo raspitala i informirala. Uglavnom, ako ste nekome bili jamac-podrazumjeva se da ako ta osoba ne podmiruje svoje obaveze vi plaćate umjesto nje(zato i traže da netko "jamči").

Što se tiče minimalca: oni će uzeti svoju trećinu plaće, a ako ste potpisali i ovjerili kod bilježnika izjavu da vam mogu uzeti i više-uzeti će koliko mogu.... nažalost

Zato je u današnje vrijeme škakljivo biti jamac-ako se uvališ u svoje dugove misliš si- sam sam si kriv. ali kad moraš vraćati tuđe baš i nije svejedno.

Moj prijedlog je da na neki način stisnete pravog dužnika da plaća svoj kredit-pa će se banka maknuti s Vaše plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodagoda je napisao:

Nisam pravnik, ali zadnjih dana i ja imam problema sa ovrhom(po drugoj stvari), pa sam se malo raspitala i informirala. Uglavnom, ako ste nekome bili jamac-podrazumjeva se da ako ta osoba ne podmiruje svoje obaveze vi plaćate umjesto nje(zato i traže da netko "jamči").

Što se tiče minimalca: oni će uzeti svoju trećinu plaće, a ako ste potpisali i ovjerili kod bilježnika izjavu da vam mogu uzeti i više-uzeti će koliko mogu.... nažalost

Zato je u današnje vrijeme škakljivo biti jamac-ako se uvališ u svoje dugove misliš si- sam sam si kriv. ali kad moraš vraćati tuđe baš i nije svejedno.

Moj prijedlog je da na neki način stisnete pravog dužnika da plaća svoj kredit-pa će se banka maknuti s Vaše plaće.

 

Ako se banka uredno naplaćuje sa 1/3 iz plaće, neće dirati u ostale račune i imovinu, jedino ako prestanete plaćati-barem su meni tako rekli...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bodulka je napisao:

dobar dan!

stigla mi je ovrha na placu (ali ne u punom iznosu rate kredita)

ja sam jamac za kredit za auto,

zanima me da li banka ima pravo teretiti moj racun i moju placu ako sam prijavljen na minimalac?

te da li ce se dirati u moju ostalu imovinu?pokretnu ili nepokretnu?

hvala najljepsa!

 

 

banka vam može plijeniti najviše 1/3 plače osim ako ste svojim potpisom pristali na pljenidbu i večeg djela plače. ovrha vam nije stigla na plaču u punom iznosu vjerovatno jer vam više od toga iznosa nemogu plijeniti zbogt visine vaše plače ili ste jedan oda jamaca pa zajedno s nekim još solidarno otplačujete predmetni kredit. dok god se banka naplačuje bilo od dužnika ili jamaca ne idu u orvhu pokretnina ili nekretnina a i to treba proči barem 3 do 6 mjeseci da se ne naplati ama baš ništa u korist kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o tome da banka od duznika naplacuje 890 kn a od mene kao jamca 1500 kn,bila sam u banci traziti papire da tocno znam o cemu se radi ali moram cekati jer je gospodin koji vodi taj kredit na putu a kolege mi ne smiju dati na uvid,barem mi je tako receno u banci.

znaci vrijeme provedeno od zadnje uplacene rate za kredit mora biti barem 3-6 mjeseci da bi mogli sjesti na imovinu?

e sada pitanje ciju imovinu?moju kao jamca ili prvo imovinu od duznika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija