Jump to content

Nasljedstvo


tajla

Preporučene objave

Otac mi je umro prije 16 godina. Sestra je tek sad pokrenula ostavinsku raspravu. Poslije očeve smrti ostale smo majka, sestra i ja kao nasljednice. Nasljeđujemo jedno zemljište i garažu. Zemljište je otac stekao prije braka, a garažu je stekao u braku sa mojom majkom. Zanima me na koji će se način podjeliti imovina između nas tri?

Hvala na odogovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ostavinska je prošla i javni bilježnik je donio sljedeću odluku. Zemljište se dijeli na tri dijela, a garaža se djeli malo drukčije jer je ona bračna stečevina, tako da majci pripada pola garaže kao bračna stečevina, a druga polovica se djeli na tri djela.

Razgovarala sam sa dosta ljudi o toj temi i skoro svi su rekli da se sve djeli na jednake djelove. Bili su u krivu.

Ovim putem bih poručila svima koji se nađu u sličnoj situaciji, da znaju da uvjek mogu od nadležne osobe tražiti da im se prizna pravo bračne stečevine, jer ako to pravo ne zatraže nadležna osoba će nasljedstvo raspodjeliti na jednake djelove svim nasljednicima. A poslije je kasno žaliti se...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija