Jump to content

Ovrha nad vozilom


fjord

Preporučene objave

Pozdrav,

 

kupio sam automobil od poduzeća u 11mj./2009g.Prije 10ak dana sam isao na policiju da ga odjavim i registriram,a tamo mi je rečeno da je poduzeće pod ovrhom,a time i moje auto.

 

1)odluka o ovrsi za novčana sredstva počinje u 6/2009

2)odluka o ovrsi na pokretninama počinje 15/12/2009

 

meni je izdan račun na datum 07/12/2009

 

Zanima me

 

1)referentica mi je rekla da sje ovrha nad novčanim sredstvima i ovrha nad pokretninama isto,pa jeli to istina(ja mislim da nije)...

 

2)da li ima zakonske i pravne osnove da mi se izda brisovnica za ovrhu i da rijesim ovaj problem?

 

od dokuenata posjedujem račun,punomoć i naravno knjižicu i proetnu vozila...

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fjord je napisao:

Pozdrav,

 

kupio sam automobil od poduzeća u 11mj./2009g.Prije 10ak dana sam isao na policiju da ga odjavim i registriram,a tamo mi je rečeno da je poduzeće pod ovrhom,a time i moje auto.

 

1)odluka o ovrsi za novčana sredstva počinje u 6/2009

2)odluka o ovrsi na pokretninama počinje 15/12/2009

 

meni je izdan račun na datum 07/12/2009

 

Zanima me

 

1)referentica mi je rekla da sje ovrha nad novčanim sredstvima i ovrha nad pokretninama isto,pa jeli to istina(ja mislim da nije)...

 

2)da li ima zakonske i pravne osnove da mi se izda brisovnica za ovrhu i da rijesim ovaj problem?

 

od dokuenata posjedujem račun,punomoć i naravno knjižicu i proetnu vozila...

 

Hvala!

 

Ovrha je postala očito prvomočna (pretpostvaljam opčenito na imovini ovršenika) u 6 mjesecu 2009. godine i ovrhovoditelj se vjerovatno nije uspio naplatiti iz novčanih sredstava ovršenika te je ovrhovoditelj podneskom tražio promjenu sredstva ovrhe na pokretninama. U pravu je službenica u PU koja vam je to rekla. Na automobil koji ste kupili je stavljena zabilježba ovrhe i zabrana otuđenja istog. Dok ovršenik ne riješi prema ovrhovoditelju svoje dugovanje nema šanse da se zabilježba izbriše. Pokušajte na ovrhu podnesti prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene (prigovor treče osobe) međutim sumnjam da če to sud uvažiti jer je ovrha postala pravomočna prije nego što je vama izdan račun za automobil. Pokušajte se dogovoriti sa firmom od koje ste kupili automobil.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sto meni nije jasno,

pretpostavimo da je poduzecu izdana samo ovrha novčanih sredstava.da li to znaci da meni poduzeće može prodati automobil(ja mislim da može) i to je ovaj slučaj od 6mj.

A ja kupujem isti automobil za vrijeme OVRHE NOVČANIH SREDSTAVA(do datuma 15/12/2009),a ovrha pokretne imovine nastupa poslije moje kupnje.

 

jer sam citajcuci clanke vidio da postoji ovrha nad:novčanim sredstvima,pokretninama,nekretninama...

 

mozda nisam u pravu,ali ovo mi zvuci logicno a ja nisam pravnik.

 

ovo sto ste napisali (opcenito na imovini) misli da nije istina,jer u kompjuteru na poreznoj upravi jasno stoji da u 6mj pocinje nad novcanim sredstvima,a u 12 mjesecu na pokretninama...

onda je malo glupo da postoji podjela i vise tipova ovrha ukolio su sve iste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fjord je napisao:

Evo sto meni nije jasno,

pretpostavimo da je poduzecu izdana samo ovrha novčanih sredstava.da li to znaci da meni poduzeće može prodati automobil(ja mislim da može) i to je ovaj slučaj od 6mj.

A ja kupujem isti automobil za vrijeme OVRHE NOVČANIH SREDSTAVA(do datuma 15/12/2009),a ovrha pokretne imovine nastupa poslije moje kupnje.

 

jer sam citajcuci clanke vidio da postoji ovrha nad:novčanim sredstvima,pokretninama,nekretninama...

 

mozda nisam u pravu,ali ovo mi zvuci logicno a ja nisam pravnik.

 

ovo sto ste napisali (opcenito na imovini) misli da nije istina,jer u kompjuteru na poreznoj upravi jasno stoji da u 6mj pocinje nad novcanim sredstvima,a u 12 mjesecu na pokretninama...

onda je malo glupo da postoji podjela i vise tipova ovrha ukolio su sve iste

 

Ovrha kada postane pravomočna protiv ovršenika koji je pravna osoba se najprije šalje na naplatu na žiro račun ovršenika. Ukoliko na njemu nema sredstava i nemože se naplatiti ovrhovoditelj može tražiti promjenu sredstva ovrhe na pokretninama i na nekretninama. Ovrhovoditelj je tražio promjenu sredstva ovrhe na pokretnu imovinu i stavio zabilježbu na automobil koji ste vi kupili. I da postoji ovrh OPĆENITO NA IMOVINI OVRŠENIKA (novčana sredstva, pokretnine, nekretnine). Nadam se da vam je sada jasno. Da ste vozilo odjavili siti dan kada ste dobili račun i prenseli na sebe sada nebi bilo ovakve situacije iako bi ovrhovoditelj mogao osporavat i tu kupoprodaju ukoliko bi imao saznanja o istoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija