Jump to content

0.8g marihuane_Prekršajna ili kaznena prijava


isinozic

Preporučene objave

Zanima me dali ce me za 0.8 g sud prekršajno ili kazneno kaznit?

zanima me ako kazneni sud odbaci kažnjavanje zbog beznačajnog djela dali ce mi na kucnu adresu doc rješenje da je sud to odbacio ili će mi samo doć prekršajna prijava sa odgovarajučom kaznom?

Napominjem da sam prvi put kažnjavan u vezi droga...

 

Uaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit će ti podnesena i krivična i prekršajna prijava i moraćeš na suđenje.Ali s obzirom da ti je to prvi put proći ćeš s uvjetnom osudom npr. 6 mj.zatvora na 2 g.uvjetno.Odnosno, jednostavno rečeno: ako te ponovo uhvati u bilo kakvom krivičnom djelu u periodu uvjetne osude ideš u zatvor na 6 mj. i dobivaš ponovnu prijavu za novo djelo koje si počinio i opet na sud.

Zato pazi!

 

P.S.

Na prekršajnom sudu će te također kazniti ali će ti to odbiti od onoga na što te osude u krivičnom postupku. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sad su uvli neki brzi postupak, a u zatvoru nema ni mjesta ;-)

Isto se desilo nekim frendovima, a i nije im bio prvi put i dobili su samo kaznu na prekršajnom sudu..

Čitao sam u novinama da je jedan dečko pao sa cijelom biljkom i stavili su mu da je to beznačajno djelo...

 

Nadam se samo prekršajnoj kazni :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

To sa biljkom je bilo karakterizirano kao teže djelo (gdje je predviđen isključivo bezuvjetni zatvor), pa se zato tumačilo kao beznačajno, ali je tu bilo još posebnih okolnosti koje niste naveli. No nema veze.

 

Kaznena prijave sigurno ide, a ovisno o ocjeni državnog odvjetništva biti će ili odbačaj, ili neka uvjetna kazna, opomena, ili novčana kazna.

 

Za te količine sam viđao i uvjetne zatvorske i opomene i novčane kazne i uvjetne novčane kazne, ali često i odbačaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam slican slucaj i sa otprilike istom kolicinom.Meni se sudilo po maloljetnickom zakonu jer nisam imao drugih kaznenih djela,bio sam mlađi od 21g,i pristao sam na suradnju sa centrom za socijalnu skrb.M.ene nije zanimala novcana kazna,nego da se izvucem bez kaznene evidencije što sam i uspio nakog dvije godine hodanja po centru i opcinskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija