Jump to content

ja stvarno trebam pomoc


403_chick

Preporučene objave

...3/2/06, dakle jucer, 5 min prije ponoci na 4/2/06 na drzicevoj me zaustavila policija. vidla sam policajca koji je taman postavljao uredaj, a nakon 280m me zaustavili i kazu vozila 90, ogranicenje je 60, rezultat 1 bod, 500kn+110kn.

sad sva jadna ne vjerujem uopce da sam vozila 90 jer se na 55 konja u fiat puntu osjeti da vozis 90, al to sad nije jako bitno, nego me zanima

1. da li jos uvijek vrijedi pravilo da ti uredaji ne rade najbolje na temperaturama ispod 0°C.

2. kad me zaustavio reko je da sam vozila 90 i da su izmjerili na 280m, a procitala sam negdje da ne smije biti vise od 200m kod brzina do 80km/h

3. mozda banalno, ali da li policajac smije meni reci da stojim pored njegovog auta 15 minuta dok si on ne ispuni zapisnike i naloge, cuje se s kolegom da pita tko je postavio upravo uredaj itd.? vani je bilo -4 i on kaze da zovem njegovog sefa i pitam ga jel se to smije.

4. da li smiju kontrolirati brzinu ako nemaju nalog da se nalaze na tom mjestu? on kaze da prvi put cuje za to, ja znam da sam negdje procitala, a osim toga na web stranici PUZ je popis mjesta na kojima se vrsi mjerenje brzine i Drziceva je na popisu za 04/02/06.

 

znam da davim, al totalni mi je bad, zbilja nisam divljala, mama je bila samnom i to je zivi dokaz :), al trebam pomoc, ideju, savjet kaj da radim da se nekak od toga izvucem, jer puno mi je 600kn dat za nekaj kaj se ne osjecam uopce krivom, pogotovo jer nikog nisu zaustavili osim mene-kazu da nisu hobotnice, makar je kolega od ovog kaj je sjedio u autu i pisao dok sam ja skoro pukla na pol od hladnoce uredno "pucao" s tim laserom njihovim.

 

za bilo kakav odgovor, pomoc, ideju, savjet, bilo sto, zahvaljujem od srca ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) uređaji rade bez problema i atestirani su za te temperature

2) ne bi bilo

3) smije

4) smiju

 

Sori al čini mi se da češ ipak morati platiti kaznu, možeš se žaliti i tražiti od suda izvanredno ublažavanje kazne. U pravilu prvostupanjski prekršajni sudovi ne uvažavaju prigovore kako si to navela, odnosno uopće ne provode postupak na način na koji bi trebali provoditi. Ako policija u zahtjevu napiše da je nebo crvene boje onda će prekršajni sudac u obrazloženju rješenja napisati isto. Nažalost.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne bi bas rekla da je "toliko" puta napisano i ne vidim razlog za okretanje ocima.ne znam koje je zanimanje kojim se bavis, ali nekom pravno nepismenom ne znaci nista slicna situacija, pa radije pita ljude koji su na kraju krajeva ovdje da raspravljaju o takvim stvarima, nego da ide pisati prigovor na osnovi slicnih situacija, jer se po meni to svodi na rekla-kazala price u birtiji i da mislim po tome pisati prigovor, ne bi ni trazila pomoc na pravnom forumu.

zao mi je ako je moj post potencirao tvoje okretanje ocima, ali zamisli da tebe stavimo u situaciju kad ti trebas pomoc u domeni gdje sam ja profesionalac, pa da ja okrecem ocima na tvoje neznanje i na to sto zelis tocno iznijeti problem, pa da budes siguran da radis dobre korake?

eh...so sad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka cast, dobro si mu odgovorila, mada inace moj savjet ti je da se ne uzdas previse u to sto ovdje mnogi pisu jer ima previse kvazi pravnika od kojih nis koristi osim da te zbune.

Inace, kad sam imao jedan problem prije, tek kad sam otisao kod ozbiljnog odvjetnika shvatio sam koliko sam ovdje dobio neutemeljenih odgovora koji su me obeshrabrili samo zato jer se eto neki igraju odvjetnika ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O tome se i radi zumbule moj, da sam slusao strucnjake poput tebe platio bi kaznu koja je trebala biti pet puta veca od onoga sto sam platio odvjetniku, a covjek me ipak izvukao...

Nije da sam lud za odvjetnicima ali kad te boli zub ides zubaru, a ne u birtiju na jednu ljutu rakiju jer je eto tvoj frend rekao da ce tako bol proci... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istina da ovdje ima i bude različitih biljaka...i zumbula i visibaba, a i kaktusa...

čim ste vi s nama i dalje, znači da vam je ovdje lijepo..

 

uz jednu napomenu, nitko nikada na ovom forumu nije rekao - to ti je tako i tako moraš napraviti - sve su ovo dobronamjerni savjeti ljudi koji znaju više ili manje, misle da znaju ili govore iz osobnog iskustva...a na svakome tko traži savjet ili "prvu pomoć" je da procijeni što mu je bolje činiti...poslušati ovakve savjete ili otići do odvjetnika..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad ajmo opet, Zumbule moj (inace nadji neku svoju biljku da opises mene jer nemas maste kao ni mudrosti), ti si biljka mlada koju treba zalijevati ali to je tvoj problem, sto se mene tice uveni...i ne pali se zumbule vise jer ti vise necu dati vode da se pravis pametan...mada znam da ces sad nesto j.ebeno pametno smisliti, jednostavno uveni vise...

A ti draga Xsara, previse pokusavas biti neutralna, zauzmi svoj stav vec jednom, nisi ti tako losa biljka ali korijen ti nema "kicmu", a kad smo vec na biljkama, mislim da me najvise podsjecas na suncokret koji se okrece prema suncu kako mu godi... Imaj svoj stav bez da razmisljas kome ce se svidjeti tvoj post...

Pozdrav, Kreso!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I btw, ne zelim ispast licemjeran kao citam ove spike ali sve su koma...

Dapace, ima ljudi koji daju korisne savjete ali fakat je 90% preseravanja i to je moje misljenje, svaka cast ekipi koja daje korisne informacije jer to nije moje podrucje ali zato me i zbunjuju svi ovi koji laprdaju svasta bez pokrica... Hvala jednima, zbogom zumbulima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga moja, i mene su koknuli na istom mjestu sa 91, pa je doslo doma 500 + 110 + 1 bod, pa im lagano napises prigovor, a oni ti to upute na prekrsajni sud koji ima puno posla, pa kad dodjes na red dobijes poziv za pripremnu raspravu, pa tamo zatrazis atest uredjaja kojeg ce ti pokazati na glavnoj raspravi. rjesenje da si kriva ce ti doc doma nakon nekog vremena pa se zali na visoki prekrsajni i nadas se da ce otic u zastaru. ili posoji drugi nacina a taj je da se na pripremnoj raspravi provas dogovorit da ti ublaze kaznu ako neletis na dorog suca- meni su recimo spustili sa 1000 + 320 na cak 300. ali koja mo korist kad me ganjaju sa jos 5 sudova po hrvatskoj- tako ti je to kad kruh zaradjujes za volanom a sef zove da pozuris- bar naucis koju pravnu caku po tim silnim raspravama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aleluja! konacno nekaj konstruktivno, isporabano i po mom skromnom misljenju pametno.

necu uopce ulazit u raspravu o ovim superturboultra pametnim i sposobnim pravno potkovanim ekspertima, jer svi znamo sve o tome.

u svakom slucaju hvala ti puno na odgovoru a ostali kvazipravnici nek se pokriju usima i sute. svaka cast onima koji stvarno nekaj znaju.

nazalost to su oni koji su bili u takvim situacijama a takvih je vise nas pravno neukih nego potkovanih. o tome zakaj je to tak ostavljam drugima da rasprave u nekom drugom topicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Odgovor na 1. pitanje: Citat Iz PRAVILNIKA

o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnome prometu "Članak 7.

 

Propisani uvjeti za mjerila brzine su sljedeći:

 

1. Referentni uvjeti

 

temperatura okoline 23 °C ± 2 °C

 

relativna vlažnost zraka 55 % ± 15 %

 

napon napajanja nazivna vrijednost

 

napona ± 2 %.

 

2. Radni uvjeti

 

temperatura okoline od 0 °C do + 50 °C

 

napon napajanja nazivna vrijednost

 

napona ± 10 %.

 

3. Uvjeti skladištenja

 

temperatura okoline – 25 °C do 70 °C

 

Odgovor na 2. pitanje: "Članak 11.

 

Uvjeti mjerenja i dodatni zahtjevi

 

kod pokretnog mjerenja brzine

 

1) Mjerenje brzine iz vozila koje se kreće (pokretni radar)

 

– dopušteno je samo mjerenje brzine vozila koja pretječu vozilo u kojemu se nalazi radarsko mjerilo.

 

2) Mjerenje brzine praćenjem, s uporabom tahografa, raču­nala i videosustava

 

Vozilo kojemu se provjerava brzina vožnje (u daljnjemu tekstu: provjeravano vozilo) mora se za cijelo vrijeme mjerenja stalno snimati. Vozilo iz kojeg se mjeri brzina (u daljnjemu tekstu: mjerno vozilo) ne smije za vrijeme mjerenja preteći provjeravano vozilo.

 

Ovisno o najvišoj dopuštenoj brzini, mjerenje treba provesti na dijelu ceste koji ne smije biti manji od:

 

– 200 m na odsjecima s najvišom dopuštenom brzinom do uključivo 80 km/h

 

– 500 m na odsjecima s najvišom dopuštenom brzinom većom od 80 km/h.

 

Odgovor na 3. pitanje: Iz PRAVILNIKA

o naČinu postupanja policijskih sluŽbenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama "3. Nadzor prometa na cestama

 

Članak 17.

 

Nadzor prometa na cestama obavljaju policijski službenici kretanjem i zadržavanjem na najugroženijim mjestima na cesti kako bi svojom nazočnošću, upozorenjima, zapovijedima, uputama i savjetima te primjenom tehničkih sredstava utjecali na pravilno i zakonito ponašanje sudionika u prometu i na poštivanje prometnih pravila.

 

Kada u nadzoru prometa na cestama policijski službenici zaustavljaju sudionika u prometu, dužni su koristiti pločicu »Stop policija« i zaustavljanje obavljati na dijelu ceste uz desni rub kolnika u pravcu kretanja tako da ostali sudionici u prometu mogu pravovremeno uočiti zaustavljena vozila, vodeći pri tome računa da ne ometaju promet ili ugrožavaju vlastitu sigurnost ili sigurnost drugih sudionika u prometu.

 

Iznimno od stavka 2. ovoga članka, ako to zahtijevaju razlozi sigurnosti, zaustavljanje se može obaviti i sa suprotne strane ceste.

 

Zaustavljanje vozila, prema stavku 2. ovoga članka, obavlja se u pravilu na mjestima gdje se vozilo cijelom svojom površinom može ukloniti s kolnika. Ako se nadzor vozila obavlja na kolniku, na policijskom vozilu mora biti upaljeno plavo rotacijsko svjetlo.

 

Prilikom nadzora prometa na cestama noću i u uvjetima smanjene vidljivosti policijski službenik koji obavlja zaustav­ljanje vozila mora nositi reflektirajući prsluk s otisnutim natpisom »POLICIJA«.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija