Jump to content

Naknadno pronađena imovina


anonimno

Preporučene objave

Na čestici u kojoj sam suvlasnik u 3/6, a suvlasnica 1/6 vodi vanparnični postupak za razvrgnuće suvlasničke zajednice, pojavila se nova okolnost. Naime, preostale 2/6 čestice vode sa na našeg čukundjeda iza kojeg nije nikada provedena ostavinska rasprava, kako ne znamo kada i gdje je umro - jedini valjani dokument koji imam je povijesni slijed uknjižbe te čestice iz koje se jasno vidi da je suvlasnik 2/6 bio naš čukundjed ,te da smo mi njegovi potomci. Suvlasnica 1/6 uvela je u postupak dvije osobe čiji je predak istog prezimena i imena kao i naš - te su podnijeli zahtjev za naknadno pronađenu imovinu na česticu u kojoj je naš čukundjed bio suvlasnik u 2/6 dijela. Čim sam saznala, reagirala sam te sam napisala podnesak na sud na njihov zahtjev za uknjižbom naknadno pronađene imovine. S obzirom da rješenje još nije stiglo podnosiocima tog zahtjeva, koja su moja daljnja prava i kako se mogu zaštititi !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost takve greške se često događaju. Nasljednik otkrije u zemljišnoj knjizi neku imovinu koja je upisana na imenu njegovog pretka (a zapravo se radi o drugoj osobi istog imena i prezimena i imena oca) i misleći kako je riječ o nekretnini za koju nije znao zatraži da ostavinski sud istu rasporedi kao naknadno pronađenu imovinu. Mogućnost da se takva "pogrešna" uknjižba ispravi je po mojem mišljenu brisovna tužba (nisam baš ekspert u zk. pravu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam otišla razgovarati sa osobama koje su se uknjižile na 2/6 suvlasništva, na nagovor sutkinje koja je radila na zahtjevu za uknjižbu naknadno pr.imovine. Ona je rekla sa se sve može vratiti u prvobitno stanje ukoliko oni na to pristanu (ako su svjesni da su se uknjižili na krivu osobu). U grutovnoj su mi također rekli da je to moguće, te da ukoliko oni pristanu moramo otići kod javnog bilježnika te mi oni moraju potpisati izjavu . Oni su pristali to napraviti nakon razgovora sa mnom, jer ih je suvlasnica 1/6 sa kojom vodim spor razvrgnuća na prevaru nagovorila da potpišu zahtjev. I kako su pošteni ljudi žele ispraviti grešku. Ja pitam...zna li itko što točno moram tražiti da se napravi tj..kakva je to izjava...ima li tko nekakav predložak kako bi ta izjava trebala izgledati.U utorak i, 18.04 idemo bilježniku...pa molim ako itko zna što točno trebam tražiti da se napravi da mi javi na Rosemarie48@hotmail.com

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Saga se nastavlja..nakon što sam predala u gruntovnu...javljaju mi da izjava koju mi je ovjetnik napisao nije dobra..nešto nedostaje..tj. vele da nije napisano na osnovu čega su se ovi "suvlasnici" uknjižili i da dođem i sve ponovim. I to nakon što su mi svi uzeli lovu...ma mislim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutros bila u gruntovnoj. Kažu da je odvjetnik krivo napisao očitovanje. Upotrebio je termin: Ja, taj i taj priznajem da sam "greškom" u z.k. tom i tom upisan kao suvlasnik. Navodnike sam stavila na greška jer je u tom terminu problem. Naime kažu da termin greška ne postoji i da odvjetnik mora napisati ispravak, te da taj ispravak vratim u gruntovnu. Molim nekoga, bilo koga da mi kaže što točno mora odvjetnik napraviti, i kako se rade ti ispravci...očajna sam....please, pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik napisao ispravak, ja nabavila rješenje o naknadno

pronađenoj imovini koju "suvlasnici" kažu nisu dobili (šatro, u

urudžbenom su mi rekli da jesu i pokazali povratnice. Otišla sam u gruntovnu, rekli su da je ok. (ali sam već gadno paranoična na njihovo površno čitanje papira) i sutra bi trebala "suvlasnike" ponovo odvesti bilježniku da ponovo potpišu i ovjere novo očitovanje. Poželite mi sreću !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija