Jump to content

Vip nejasnoće oko zastare ovrhe- HITNO


danny9822

Preporučene objave

Ovako pitanje je slijedeće:

negdje oko 2006 godine u Vipu sam uzeo internet stik na pretplatu, međutim nisam ga mogao koristiti jer kod mene nije bilo pokrivenosti signalom.

Idućih dana pokušao sam na sve moguće načine raskinuti pretplatu bez plačanja penala vadivši se na to da mi ne koristi , ali nisam ništa uspio.

Stizali su mi računi koje naravno nisam plačao te i razne opomene i na kraju ovrhe.

Nakon svega bila neka ovrha na imovinu koja nije uspjela od strane ovrhovoditelja ( odvjetničkog ureda).

Nakon neuspješne ovrhe stiglo mi je sudsko rješenje da se ovrha obustavlja i podnesak ovrhovoditelja se povlači prijedlog za ovrhu u cijelosti radi nemogučnosti naplate potraživanja. Tako piše u rješenju. To rješenje je stiglo dana 07. kolovoza 2009.godine.

Ja sav sretan mislio da su konačno odustali i kad je prošlo godinu dana od rješenja laknulo mi je jer znam da je zastara za telekomunikacije godinu dana.

Međutim prije par dana dobio sam pismo od drugog odvjetničkog društva koje mi je blokiralo račun u banci. na pismu piše u gornjem desnom uglu 24.01.2012

 

zvao sam ih na naveden broj ali su me otpilili i rekli da neka uplačujem prema mogućnostima. a dug je sad već dosegao više od 9500kn i svakim mjesecom sve više raste.

 

E sad bih molio nekog da mi kaže dali je u međuvremenu nastupila zastara i dali imam pravo na to se nekom žalit ako da kome? Jer to što sam dobio od njih nije rješenje nego samo obavijest da su mi blokirali račun i nema nigdje napisano da imam pravo na žalbu.

Lijepo Vas molim ako ima tko da zna što učiniti da me uputi na pravo mjesto .

Puno hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne navodiš kad je stigli rješenje o ovrsi i dali si se žalio na isto rješenje.

ako na rješenje nisi uložio žalbu

rješenje je postalo pravomoćno i po njemu se može provesti ovrha .

zastara je 10 godina i u tih 10 godina mogu pokušati sa ovrhama.

 

ZOO

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

Članak 233.

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa u tome i jest cijela stvar da jedino rješenje sam dobio 07. kolovoza 2009. godine. U kojem piše da se obustavlja ovrha radi nemogućnosti naplate potraživanja. Na to Rješenje nisam uložio,

žalbu jer je bilo pogodno za mene. A za ovrhu nad računom nisam dobio rješenje nego samo obavjest.

CITIRAM:

Poštovani.

Obračamo Vam se kao punomoćnici trgovačkog društva VIPnet d.O.o.

Zbog neplačenih računa za telekomunikacijske usluge, protiv Vas je pokrenut postupak ovrhe, te su Vam blokirani računi (temeljem pravomoćnog i ovršnog Rješenja o ovrsi)

 

E sad mene zanima kako je rješenje postalo pravomoćno bez mog znanja...

 

Ja od 07. kolovoza 2009. do danas nisam primio nikakvo rješenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija