Jump to content

Ovrha hrvatski telekom molim pomoć


kokolac

Preporučene objave

Poštovani!

 

Jučer mi stiže ovrha od HT-a zbog koje sam čak bila na sudu i sigurna sam (a tada sam imala dosta sporova) da sam je platila i to u 3 rate jer sam tada bila nezaposlena i sud mi je radi toga rate i odobrio.

Molim Vas pomoć jer dosad ništa nisam dobivala, nisam mijenjala mjesto boravišta, a u ovrsi čak piše da je do sad "ovrha popisom pokretnina ostala bez uspjeha", a nikad nitko nije došao do mene a kamoli popisao išta.

Ovrha glasi ovako:

 

Ovrhovoditelj: HRVATSKI TELEKOM d.d. po zastupniku odvjetniku...

Ovršenik: Ivana Ivić....

 

PODNESAK OVRHOVODITELJA

-promjena sredstva ovrhe-

 

Sukladno nalogu suda iz zaključka od 05.12.2011., kao i obavjesti kako je ovrha popisom pokretnina ostala bez uspjeha, ovrhovoditelj ustraje u naplati dugovanja te predlaže provesti ovrhu na novčanim sredstvima ovršenika. Slijedom navedenog, ovrhovoditelj povlači prijedlog da se ovrha nastavi na pokretninama ovršenika.

 

Sukladno odredbama Zakona od provedbi ovrhe na novčanim sredstvima ovrhovoditelj predlaže da sud donese sljedeće

 

RJEŠENJE O OVRSI

 

1. Na temelju pravomoćnog rješenja o ovrsi Općinskog suda u xxx, broj: Ovr 5211/01, od 21.02.2002.g. a radi naplate ovrhovoditelju

1. iznosa od 822,34 kn sa zakonskom zateznom kamatom kako slijedi:

na iznos od kn 201,53 od 21.09.2000. do isplate

na iznos od kn 320,60 od 21.10.2000. do isplate

na iznos od kn 263,28 od 21.11.2000. do isplate

na iznos od kn 36,93 od 21.12.2000. do isplate

pa sve do isplate, i to računajući po stopi propisanoj Zakonom o zateznoj kamati do 31.12.2007.g., a od 1.01.2008.g. pa do isplate računajući po stopi prema čl.29 Zakona o obveznim odnosima koja se određuje za svako polugodište uvećanjem eskontne stope Hrvatske narodne banke koja je vrijedila do zadnjeg dana polugodišta koje je prethodilo tekućem polugodištu za 5 postotnih poena.

 

2. troškova ovog postupka sa zakonskom zateznom kamatom i to

na iznos od 117,20 kn od 21.02.2002.

na iznos od 237,20 kn od 21.07.2011.

 

3. kao i budućih troškova ovog postupka u iznosu_____kn, a sva u roku 8 dana

 

2. Radi ostvarenja ovrhovoditeljeve tražbine iz točke 1. ovog rješenja o ovrsi, određuje se ovrha i to:

 

- na novčanim sredstvima po svim računima i oročenim novčanim sredstvima u svim bankama, prema osobnom identifikacijskom broju, bez suglasnosti ovršenika

- nalaže se Financijskoj agenciji da izda nalog banci za izvršenje osnove za plaćanje sa računa ovršenika na račun ovrhovoditelja HT d.d. br. xxxxx po pravomoćnosti ovog rješenja, bez daljnje odluke suda, do potpunog namirenja ovrhovoditelja.

 

 

Evo, također na prednjoj strani ima pečat: Općinski sud u xxx 27.12.2011. primljeno, a na poleđini pečat rješenja o ovrsi na temelju ovršne isprave OVR-2380/2011 u xxx dana 27.04.2012.

Žalba ide u roku od 8 dana.

 

Da li je to zastara, jer je dug iz 2000., a ovrha je bila 21.02.2002. pa je prošlo onih 10 godina. I kako je moguće kad sam platila dug nakon što sam pozvana na sud. Nikad nisam dobila nikakvo rješenje, a nitko mi nije popisivao imovinu ( a imam i automobil i imovinu).

Također radila sam,

- 01.05.2000. - 15.11.2000.

- 22.03.2001. - 09.07.2001.

- 05.08.2001. - 30.09.2001.

- 12.05.2003. - 15.05.2004.

- 15.03.2006. - 14.03.2007.

- 11.12.2008. - 23.01.2009.

- 15.06.2009. - 15.09.2009.

- 01.05.2010. - 20.09.2010.

- 01.05.2011. - 13.09.2011.

- 11.11.2011. - 05.12.2011.

Ovo Vam je moja radna knjižica od tog perioda, zar se nisu mogli naplatiti u svo ovo vrijeme, a da Vam ne govorim da sam imala i stambenu štednju.

 

MOLIM VAS ZA POMOĆ!!!

 

Unaprijed Vam se zahvaljujem i srdačno pozdravljam,

 

Kokolac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sad nazovem HT-ovu službu za korisnike i oni mi kažu da po mom OIB-u nema dugovanja. Ja sam mislila da se radi o računima za mobitel, a ustvari se radi o fiksnom telefonu. Prvu liniju uvela sam 2007. i ugasila je sa svim plaćenim računima 2009.

A ovo je navodno iz 2000. godine.

Gospodin iz službe za korisnike kaže da nazovem odvjetničko društvo koje mi je poslalo ovrhu, jer on po mom imenu i prezimenu, OIB-u i broju ne vidi dugovanje, a ni aktivne ovrhe.

 

I TKO JE TU SAD LUD?!?

 

MOLIM VAS POMOĆ!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovoriti na visinu i osnovu ovršnog zahtjeva i prigovoriti na trošak. Prigovaraj0te zbog svih zakonom dopuštenih razloga. Posebno se pozvati na zastaru. Navesti da je dug podmiren. bilo bi dobro ako od T-coma možete dobiti potvrdu da nemate nikakvih dugova prema njima pa je priložite. Pazite na rok. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno!!!!

 

Molim Vas da mi objasnite da li ovrhovoditelj ( u ovom slučaju HT ) može nakon 10-12 godina vršiti ovrhu, zbrojiti kamate od svih ovih godina, ako sam ja radila uredno, bila prijavljena, i čak na jednom poslu imala 12 000,00 kn bruto plaću??? Mislim, nije mi jasno da se u sve ove godine nisu namirili (ako uopće i postoji taj dug), imam automobil, poslovni prostor koji iznajmljujem, bavim se iznajmljivanjem apartmana, sve legalno, prijavljeno... Do sad ni jedan jedini papir nisam dobila, poziv, opomenu, baš ništa...

 

I još jedno pitanje, na ovom papiru ( ovrsi ), uopće nije napisan sudski broj po kojem je HT opunomoćio dotične odvjetnike za ovaj slučaj, uopće nije napisan.

 

Od srca Vam hvala na svim savjetima!

 

Srdačan pozdrav,

 

Kokolac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite na sud, naveli ste da je ovrha ne temelju pravomoćne sudske odluke. Tražite uvid u tu odluku da budete sigurni o čemu se radi. Također, ako smatrate da su vam već to naplatili preko vašeg računa, u banci možete besplatno dobiti ispis uplata i isplata s vešeg računa za razdoblje za koje vas zanima. u fini ćete platiti 20 kn po stranici. Stavili ste puno informacija, a ni sami niste sigurni o čemu se točno radi. Svakako se žalite u roku, a ovo učinite kako sam vam napisao.

Odvjetnički ured vam nije dužan dostaviti punomoć za zastupanje HT-a, ona se dostavlja samo tijelu koja provodi sudske/ovršne radnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani,

28.10.2009. godine potpisala sam ugovor s Vipom, točnije koristila sam usb stick za internet+carnet s mjesečnom pretplatom oko 100kn. Nakon dva mjeseca počeli su dolaziti računi s ciframa oko 600kn,koje nisam platila. Nakon tri mjeseca su mi isključili internet, ali svejedno su nastavili slati račune. 19.11.2010. su mi poslali ovrhu, koja je stigla na kučnu adresu tek 26.11.2010. s ovršnim postupkom u iznosu od 2.921,52 kn. Prvu uplatnicu sam primila 28.10.2009, a zadnju 8.6.2010. S obzirom da studiram u drugom gradu, nisam stigla izjaviti prigovor. Nadalje studiram i primam socijalnu stipendiju, a roditelji nisu u mogućnosti izdvajati novac za ovrhu, pa mi se dug popeo na 8 500,00kn. Postoji li mogućnost da taj dug ode u zastaru ili da se odem žaliti na sud da mi smanje dug? Da li zastara po zakonu nastupa nakon prvog dospjelog računa ili nakon cijelog obračunskog razdoblja dugovanja?

Unaprijed hvala

uređeno: od daisy89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija