Jump to content

Dugovanje prema T-comu-još nije pokrenuta ovrha.Molim pomoć!!


Stella S

Preporučene objave

Lp!

Imam dugovanje prema t-comu iz 2003 g.koje sad iznosi blizu 7000 kn.Dug je napravio moj bivši partner koji je trenutno na odsluženju kazne zbog neplaćanja alimentacije i još raznih drugih stvari ali to mi ne pomaže ništa jer je dug na mom imenu.Kroz ovih 10 g.nikad mi nije došla nikakva opomena ni ovrha zbog neplaćenog računa.

Zanima me da li je moguće pozvati se T-comu na zastaru ili moram čekati da se pokrene ovrha?

Da li se uopće mogu pozvati na zastaru kad dođe ovrha?

Samohrana sam majka i povremeno radim,molim vas za bilo koji savjet kako da riješim svoj slućaj!!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dug za telefon zastarijeva za godinu dana. Ako je dug iz 2003 g. a ovrha nije pokrenuta 2004. godine dug je zastario, čak da je i nakon toga pokrenuta ovrha možete se pozvati na zastaru. Budite oprezni, priznanje zastarjelog duga prekida zastaru.

Činjenica da je dug na vaše ime ne znači da ste ga i vi napravili,ali ako bi došlo do sudskog postupka to bi morali dokazati (radi se o prigovoru promašena pasivne legitimacije).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru.Zanima me jos na koji naćin se mogu pozvati na zastaru?Da li moram čekati da mi stigne ovrha pa se na to žaliti ili se mogu pismenim putem očitovati T-comu i pozvati se na zastaru prije nego se uopće pokrene ovrha?Neznam koji je zakonski postupak.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Ažurirano

 

Puno hvala na odgovoru.Zanima me jos na koji naćin se mogu pozvati na zastaru?Da li moram čekati da mi stigne ovrha pa se na to žaliti ili se mogu pismenim putem očitovati T-comu i pozvati se na zastaru prije nego se uopće pokrene ovrha?Neznam koji je zakonski postupak.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite u T Centar nek vam vide jel uopće imate kakav dug. samo nek izvrše uvid u računalo pa ako nema ništa onda ste mirni. Ako ima, možete čekati ovrhu, a možete tražiti da vam izlistaju specifikaciju duga i sve što je starije od godinu dana je zastarilo. Pošaljete im kopiju specifikacije duga, navedite prigovor zastare i poslati preporučeno s povratnicom kao dokaz slanja i zaprimanja. ili čekajte ovrhu, NIŠTA NE POTPISUJTE kod njih, priznanje duga u zastari prekida zastaru! sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija