Jump to content

Upis u imenik odvjetničkih vježbenika pri HOKu


Insecure

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

S obzirom da se spremam uskoro na "karijeru" odvjetničkog vježbenika, zanima me je li obavezan upis u imenik odvjetničkih vježbenika u Komori?

 

Pitam s obzirom na članak 61. Zakona o odvjetništvu koji veli kao:

Pravo na obavljanje odvjetničke vježbe stječe se upisom u imenik odvjetničkih vježbenika, ako se podnositelj zahtjeva prvi put osposobljava za zanimanje.

 

A ja se pak ne sjećam da mi je itko od kolega vježbenika pričao kako su ih upisivali u komoru kad su počinjali raditi.

 

Hvala unaprijed na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da moraš biti upisan u HOK. Kako ćeš bez upisa ići na sud i zastupati stranku na ročištu? Kako će ti teći vježbenički staž za polaganje pravosudnog? ....itd itd

 

Uglavnom, poslodavac te mora prijaviti u HOK da bi formalno mogao raditi kao vježbenik. Naravno, ima kolega koji ne prijavljuju svoje vježbenike iz raznoraznih razloga (najviše zbog financijskih razloga), ali ti od takvog rada na crno nemaš nikakve koristi. Ne tece ti vježbenički staž, nisi prijavljen na mirovinsko, zdravstveno, ne možeš ići na sud......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija