Jump to content

Pomoc,istrazni zatvor


Pikulica1111

Preporučene objave

Molim pomoc.

 

Osobu se tereti za prevaru,te joj je dodjeljen istrazni zatvor od mj dana( zbog mogucnosti utjecaja na svjedoke i mogucnost ponavljanja djela)

Odvjetnik pisao zalbu te je odbijena.

 

Kakve su opcije da se ponovno zali?

Dal ako sve prizna,postoji mogucnost?

Osoba nije zaposlena,vani je zena sa djecom sama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo žalbe nakon što je ona odbijena - više ne postoji.

 

Dakle, u vašem slučaju istražni zatvor određen je iz dvije osnove - osnove tzv. koluzijske i osnove tzv. iteracijske opasnosti. Ukoliko bi osoba u istražnom zatvoru bila spremna priznati djelo onako kako ga trenutno vodi DO, u tom slučaju otpala bi osnova koluzijske opasnosti, a realno, po "inerciji" otpala bi i osnova iteracijske opasnosti glede čega bi se moglo ići sa zahtjevom za ukidanjem istražnog zatvora.

 

Ukoliko bi okrivljenik sve priznao, uvjeren sam da bi i sam DO podnio zahtjev za ukidanjem istražnog zatvora. Odluka je na okrivljeniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam kontaktirala odvjetnika on mi je rekao da ga mogu zadrzati u istraznom zbog mogucnosti od ponavljanja djela.

 

Teoretski je to točno (druga osnova), ali u praksi se u pravilu u slučaju priznanja, a da nije riječ o nekom teškom djelu, izlazi u susret okrivljeniku.

 

Kolika je vjerojatnost da mu se cak i produzi istrazni zatvor ako prizna uoravo zbog te mogucnosti ponavljanja djela?

 

Po mom mišljenju - vrlo mala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija