Jump to content

Promjena prezimena


kate296

Preporučene objave

Bok!

 

Nastojat cu bit kratka koliko god to moguce bilo za zensku osobu :-)

 

Muz i ja vjencali smo se u crkvi sa svojim prezimenima. Gradjanski brak jos nismo sklopili (kako nam je receno, za to imamo rok od mjesec dana od sklapanja crkvenog braka). Muz bi htio promijeniti svoje postojece prezime i uzeti majcino djevojacko prezime koje bih ja, nakon zavrsetka postupka dodala svom sadasnjem prezimenu.

Receno nam je da za promjenu prezimena treba oko 2 mjeseca pa me zanima je li postoji mogucnost ubrzanog postupka promjene prezimena ako su ispunjeni svi uvjeti (podnesen zahtjev, placeni biljezi, prilozena potvrda o nekaznjavanju)?

 

unaprijed zahvalna na odgovoru,

 

Dottoressa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da to jednostavno trebate pitati u tom Uredu državne uprave gdje ste predali zahtjev za promjenu prezimena, te probati objasniti svoju situaciju i zašto vam je to bitno. Predlažem dvije opcije, razgovor sa službenicima (čitaj njihovim nadređenim) i isto tako slanje pismenog zahtjeva radi "ubrzanja" postupka, radi tih razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija