Jump to content

Obavezni prekrsajni nalog nakaon dostavljanja podataka o vozacu


franci

Preporučene objave

Postovani,

Nakon dobivanja obavijesti od policije da dostavim vjerodostojne podatke o vozacu(zbog prebrze voznje) iste sam dostavio u roku.

Radi se o osobi s prebivalistem u BIH ( prekrsaj je u Hr i ja sam iz HR).

Danas sam dobio obavezni prekrsajni nalog u kojem stoji da sam dostavio nevjerodostojne podatke(?), da ta osoba po njihovoj evidenciji nije bila taj dan u HR, te da platim kaznu.

 

Sto odgovoriti da ide u moju korist i kako pravno naglasiti da ja ne mogu odgovati da li se netko prijavio pri ulasku ili ne?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa nisam dostavio bilo cije podatke, upisao sam ime/prezime/adresa/datum rodjenja te to poslao potpisano i preporuceno.

Nijje mi jasno na koje pravo ili zakon se prekrsajno pozivam da su nevjerodostojni. Zar samo zato jer su iz inozemstva? Razumio bih da je receno da su provjerili u inozemstvu pa da to kazu?

 

Ažurirano

 

I puno hvala na ovim odgovorima i savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeto je neko ime iz BiH, slicno sam napravio i prije 5-6 g kada su me tako savjetovali ovdje na forumu. Bio je isto manji prekrsaj (sad sam vozio 70 u zoni 50 na nenaseljenoj magistralnoj cesti) i tada nisam dobio nikakav poziv da su podaci nevjerodostojni, kao sad.

Nije mi jasno kako s pravne logike po defaultu se uzima da su podaci nevjerodostojni ako je netko iz inozemstva. Mogao je netko npr sa mnom biti na probnoj voznji prije kupnje automobila?

 

U svakom slucaju trebao bih odluciti sto konkretno napraaviti.

Da li ovakvi slucajevi imaju zastaru i da li je slijedeci korak ,ako se zalim, da me zovu na sud ( u moje mjesto stanovanja ili di je prekrsaj) na suocenje s policajcem?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije auto prodan nego bi se na temelju toga zalio- da je dosao kupac i samnom (ili sam ali ne znam jel to smije) otisao na probnu voznju te tada pocinio prekrsaj. A ja sam dostavio njegove podatke koje sam imao.

Da li tu cinim neki drugi prekrsaj?

 

A sto se tice kajanja, da li je onda mod da se se kajem da nisam dovoljno provjerio njegove podatke te trebam li navesti isplicitno da zelim smanjenje ( i koliko to je u praksi, po sadasnjem stanju placam oko 1500kn)?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo se zakopavaš još dublje...

 

Opcije su ti samo dvije - ili ćeš ustrajati da je vozio čovjek čije podatke si dao, za što nećeš imati nikakav dokaz, ili ćeš reći da si izmislio podatke, da ti je žao i da se neće ponoviti. Neke treće solucije mislim da nemaš, ali naletjet će još netko s nekom idejom.

 

U prvom slučaju, ili će te osloboditi ili će ti potvrditi kaznu, pa ćeš moći platiti 2/3 te konačne kazne. U drugom slučaju možeš zamoliti za ublažavanjem kazne, pa ti ju može skinuti i na 1/3 ove prvobitne (znači, na oko 700 kuna), a i tu možeš platiti 2/3.

 

Sam odluči kojim ćeš putem ići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,

Onda ne mogu dobiti vise od te 2/3 od 2000kn ako sam dobro shvatio.

 

Ako kazem da su oni u pravu onda varira izmedju 1/3 i 2/3.

Ako negiram onda varira od 0 do 2/3.

 

Za negiranje, znate li koji model odnosno opis dogadjaja ima najbolje sanse da bude pravno vjerodostojan?

Sadasnja verzija je da je kupac isprobavao auto- mogu nadodati da sam imao oglas u njuskalu za auto, da mi mogu provjerit telefon ako zele ( sto se ne radi osim ako nije kazneno djelo- jeli tako?), i jos ako ima smisla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju negiranja (prvom slučaju), sud može i povećati kaznu, iako to najčešće ne radi. Svejedno, rizik postoji.

 

S obzirom da mislim da bi se ovakvim negiranjem vjerojatno samo dublje zakopao i nasekirao sutkinju/suca, pa možda dobio i veću kaznu od ove, nemam ti što tu savjetovati. Možda naleti netko s nekom idejom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija