Jump to content

Pravo na naknadu troškova nakon povlačenja tužbe


estera26

Preporučene objave

Plinara Zagreb pokrenula je ovršni postupak po jednom mom računu za plin. Račun je bio plaćen i uložila sam Prigovor protiv Rješenja o ovrsi i platila pristojbu u iznosu od 300,00 kn. U Prigovoru sam navela da tražim naknadu troškova.

Dobila sam Obavijest suda da Plinara povlači tužbu i tužbeni zahtjev a zahtjev za naknadu troškova tuženik,tj. ja mogu staviti u roku od 15.

Pitanje je koje troškove trebam tražiti jer niti ne znam šta mi se sve može zaračunati.

1. plaćenu pristojbu od 300 kn

2. troškove postupka 387,50 kn

3. predvidive troškove postupka 56,25 kn

 

Trebam li u zahtjevu navesti račun na koji ide uplata.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tražiti samo one troškove koje ste realno snosili, a to je trošak pristojbe na prigovor od 300,00 kn.

 

Ne morate navoditi račun na koji ide uplata, ali možete.

 

Ako vam tužitelj dobrovoljno ne plati trošak, možete sudsko rješenje kojim vam je trošak dosuđen dostaviti na FINA-u uz zahtjev za izravnu naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Danas sam dobila Rješenje suda u kojem se odbija moj zahtjev za nadoknadu troškova od 300 kn jer sam dug platina dan kasnije (3.11.) nakon što je podnesen prijedlog za ovrhu (2.11.) a svojim plaćanjem duga sa zakašnjenjem uzrokovala pokretanje parničnog postupka.

Prijedlog za ovrhu sam dobila 24.11., dakle 21 dan nakon plaćanja i naravno da u trenutku plaćanja na blagajni Plinare nisam imala informaciju da je podnesen prijedlog za ovrhu. Ima li smisla žaliti se Županijskom sudu, kako piše u Uputi o pravnom lijeku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobila Rješenje OG suda da se odbija moj zahtjev za nadoknadu troškova parničkog postupka u iznosu od 300 kuna jer sam dug platila 3.11., dan kasnije nakon podnošenja prijedloga za ovrhu 2.11. a budući sam svojim postupanjem, tj.plaćanjam sa zakašnjenjem uzrokovala pokretanje parničnog postupka. Rješenje o ovrsi primila sam 24.11. i nisam 3.11. znala da je pokrenut postupak.

Ima li smisla žaliti se Županijskom sudu kako piše u Uputi o pravnom lijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobila Rješenje OG suda da se odbija moj zahtjev za nadoknadu troškova parničkog postupka u iznosu od 300 kuna jer sam dug platila 3.11., dan kasnije nakon podnošenja prijedloga za ovrhu 2.11.

 

Zato je uvijek dobro poslati mailom (ili osobno predati) kopiju uplate duga onome kome se plaća (bez obzira znate li za ovrhu ili ne), a oni će to proslijediti u svoju pravnu službu. U većini slučajeva se tada ovrha obustavlja i vi tada ne bi trebali slati prigovor, ali morali biste platiti javnobilježničke ili odvjetničke troškove (bez predvidivih troškova) + kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija