Jump to content

Alimentacija,zatvor,prava


???

Preporučene objave

Poštovani...

Suprug iz prvoga braka ima dijete od 8 godina.On i ex su se dogovorili da ce alimentacija iznositi 1000,00 kn.mj(dijete je tada imalo 2 godine).Njegova plaća je minimalac.Krajem prosle godine dosla mu je presuda koju je pokrenuo CZSS da u roku godine dana mora vratiti dug od 10 000 kn inace ide u zatvor na 8 mj.Taj dug je nastao kada nije 6 mj radio 2012.godine jer se brinuo o bolesnoj majici.U medjuvremenu placao je i mimo alimentacije svaki mj po 300,400 kn(sto nisu uzeli u obzir,a jedini svjedok za to je bila njegova majka koja je na kraju preminula).Samnom ima 2 malodobne djece(jedno od 3 godine i jedno od 4 mj.)Mene zanima da li ja imam bilo kakva prava ako on ode u zatvor jer i moja djeca od necega moraju zivjeti!)S tim da se njegova ex preudala,ima isto dijete iz drugog braka,zivi u kuci od drugog supruga koji btw ima i svoju firmu i s tim da je dobila kucu koju su njih dvoje imali u tom prvom braku.Mi zivimo kao podstanari i nemamo nikakvih nekretnina niti pokretnina.Da li moze traziti smanjenje alimentacije radi toga?I u slucaju da se i ja rastanem od njega koliko bi uopce bila alimentacija za moje dvoje djece buduci da on prima minimalac ,a placa vec jednu alimentaciju od 1000.00 kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema mu druge u postupku, nego se braniti da nije imao namjere ne plaćati uzdržavanje, da je doprinosio koliko je mogao i da dokaže koliko god može da je plaćao koliko je mogao. To neće upaliti da ga ne osude, ali ako nema drugih osuda za kaznena djela, vjerojatno će dobiti uvjetnu osudu uz dodatni uvjet da u nekom roku vrati taj novac (tome u prilog ide to što ima druge obveze uzdržavanja, itd.) Nažalost, novac će u tom roku morati stvoriti, inače će mu ili produljiti dodatni rok ili opozvati uvjetnu osudu pa će morati odslužiti zatvorsku kaznu (ali će mu obveza na plaćanje tog iznosa ostati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija