Jump to content

Agresivan susjed i susjeda


Kuhar1102806

Preporučene objave

Molio bi za pomoć, jer ne znam sto i kako dalje. Problemi sa susjedom pocinju prije 3 godine. Najprije je vrijeđala te prijavljivala lazne prijave raznim institucijama(stambeni-radi se o visedomki, pa uredu za socijalnu skrb, pa vodovodu, zvala je policiju 12ak puta za razno-razne gluposti cak i sama razbila nekakvi kalić sa cvijećem pa optužila....). Radi to iz razloga sto nas zeli iseliti iz stana u vlasnistvu drzave. Prije nego smo uselili je cak i provalila te unijela svoje stvari i promjenila bravu. Ured koji nam je dodijelio stanarsko pravo nije(vlasnik) nije pokrenuo kaznenu prijavu...

Unazad dvije godine je postala nasilna te u dva navrata nasrnula na moju majku. Prvi puta je majka zaradila lakse tjelesne ozljede, a to su utvrdili na hitnoj. Zadnji puta ju je udarila nekakvim kartonom i odustala od napada jer sam ja bio blizu. Oba puta smo izvjestili policiju, ali policija ne zeli nista napraviti. Njezin muz joj se u zadnje vrijeme pridruzuje u prijetnjama. Imaju vec jedan napad sa teskim tjelesnim ozljedama iza sebe i smatram da ce doci do najgorega pa mi sada pada na pamet da uzmem pravdu u svoje ruke, jer nemam izbora.

O kakvoj se osobi radi govori i ovo- upalio joj se dimnjak, a ona nikoga nije upozorila. Mogli smo zivi izgoriti. I to sam prijavio dorh-u ali nista se nije napravilo. Ona je psihicki bolesnik(sama prijeti da nece odgovarati ako nekoga ubije) i osjecam da ce mi majku ubiti kada odem na rad. Pomozite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu vam samo sugerirati da ne radite ništa čime bi si nanijeli još veće probleme od ovih sada.

 

Ostale opcije - kaznena prijava zbog nametljivog ponašanja iz čl. 140. KZ-a, iako to vam neće riješiti problem. Možda da je prijavite nadležnom CSS-u da se radi o nestabilnoj osobi koju bi trebalo staviti pod nadzor ili ako je i sama dobila stan od države, onda nadležni organ koji joj je dodijelio taj stan (iako velite da ste i to već napravili). Ostaje još policija, ali i oni vas već lagano otkantavaju, vidim.

 

Neku drugu instituciju kojoj biste mogli napraviti prijavu - ne vidim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja majka je srčani bolesnik i svaki ovakav verbalni ili ne daj Boze fizicki napad moze joj biti posljednji. Gore od toga stanje ne moze biti.

Procitao sam cl 140 KZ i pise da se kaznena prijava podnosi po prijedlogu. Misli li se time da ja mogu podnijeti prijedlog prijave ili to mora uciniti policija. Jer ako mora policija, bojim se da ce im to biti "previse posla".

U nasu korist bi isle sve lazne prijave od ove susjede iz pakla, poput prijave uredu za stanovanje ili CSS u slucaju prijave za nametljivo ponasanje(iz oba ureda su prvi puta napravili izvid po prijavi, a kada je to napravila drugi i treci put su ju istjerali van)??

Prijavu CSS za stavljanje pod nadzor mozemo napraviti, ali cak da centar zaista nesto i poduzme, bojim se da to ovu luđakušu nece odvratiti od ponavljanja vrijeđanja, prijetnji, uništavanja imovine ili fizickog napada.

Hvala vam na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Procitao sam cl 140 KZ i pise da se kaznena prijava podnosi po prijedlogu. Misli li se time da ja mogu podnijeti prijedlog prijave ili to mora uciniti policija. Jer ako mora policija, bojim se da ce im to biti "previse posla".

 

Vi odnosno vaša majka mora podnijeti prijedlog. Pripazite samo na rok od 3 mjeseca od saznanja za djelo i počinitelja.

 

U nasu korist bi isle sve lazne prijave od ove susjede iz pakla, poput prijave uredu za stanovanje ili CSS u slucaju prijave za nametljivo ponasanje(iz oba ureda su prvi puta napravili izvid po prijavi, a kada je to napravila drugi i treci put su ju istjerali van)??

 

Išle bi.

 

Prijavu CSS za stavljanje pod nadzor mozemo napraviti, ali cak da centar zaista nesto i poduzme, bojim se da to ovu luđakušu nece odvratiti od ponavljanja vrijeđanja, prijetnji, uništavanja imovine ili fizickog napada.

 

Tu zapravo leži bit cijelog problema, što najvjerojatnije realno nema rješenja u kojem biste bili potpuno sigurni da je sve stvar prošlosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija