Jump to content

Naplata alimentacije


Maja 1975

Preporučene objave

Molila bih za pomoć u vezi naplate alimentacije i dugova.Otišla sam od supruga 25.03.2013.Imamo kćerkicu koja je rođena 29.05.2012.. Od kada sam otišla od njega nije davao ništa za dijete.Pokrenula sam postupak za traženje alimentacije.Obzirom da je sudski proces duže trajao dodijeljeno mu je da plaća privremene mjere u visini 1000,00 kn, do završetka sudskog procesa.Privremene mjere je morao početi plaćati sa 12 mj 2015.god.Prvi mjesec je uplatio 1000 kn a ostale po 500,00 kn, s tim da za dva mjeseca nije ništa uplatio.Podigao je kredit u visini 56000,00 kn baš u toku procesa, skidaju mu ratu administrativnom zabranom, tako da mu Fina ne može ovršiti plaću nikako.Alimentacija je pravomoćna od 8.5.2017.Mora plaćati 1000,00 kn mjesečno, ima rok od 15 dana da mi vrati sve novce što nije uplaćivao zajedno sa kamatom i troškovima za odvjetnika.Žalio se na privremene mjere , rekao je da može plaćati samo 500,00 kn,odbili su ga i rekli da mora plaćati 1000,00 kn, a obzirom da je električar po struci da može zaradi dodatno kako bi uzdržavao dijete.Žalio se i na presudu o visini alimentacije ali su ga isto odbili i rekli da mora plaćati 1000,00 kn mjesečno.Da li se ja uopće išta mogu naplatiti od njega i na koji način?Živi u kući sa roditeljima i bratom i svi imaju primanja.Na Fini ga neće ovršiti jer kad mu administrativnom zabranom skinu ratu kredita nemaju mu od kuda uzeti.Da li otići na policiju pa dignuti kaznenu prijavu?Tražiti od roditelja i brata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija