Jump to content

Kupovina stana - hitna nedoumica


kupac.stana

Preporučene objave

Poštovani,

kako kupujem stan na kredit i proslijeđen mi je predugovor molim vas pomoć vezano uz par nedoumica:

 

1. stan je u starijoj zgradi i vlasništvo je 1/1 u 'Knjizi položenih ugovora'. Mogu li biti sigurna da je doista riječ o vlasništvu, a ne o stanarskom pravu? Nikad nisam vidjela dokument stanarskog prava

 

2. nisu mi predočeni papiri o spremištu već samo o stanu, a u predugovoru se spominje da stanu pripada spremište u zgradi. Zbog toga bi se sve moglo zakomplicirati?

 

 

Unaprijed hvala na pomoći i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kako kupujem stan na kredit i proslijeđen mi je predugovor molim vas pomoć vezano uz par nedoumica:

 

1. stan je u starijoj zgradi i vlasništvo je 1/1 u 'Knjizi položenih ugovora'. Mogu li biti sigurna da je doista riječ o vlasništvu, a ne o stanarskom pravu? Nikad nisam vidjela dokument stanarskog prava

 

2. nisu mi predočeni papiri o spremištu već samo o stanu, a u predugovoru se spominje da stanu pripada spremište u zgradi. Zbog toga bi se sve moglo zakomplicirati?

 

 

Unaprijed hvala na pomoći i pozdrav!

 

od banke nećeš dobiti kredit za kupovinu stana ako zgrada nije etažirana.

knjiga položenih ugovora više ne vrijedi.

traži kupoprodajni ugovor . "sadašnji vlasnik" i upisani vasnik.

provjeri u gruntovnici ili na e-izvadak ko je vlasnik zgrade i stana kojeg imaš namjeru kupiti.

 

cijena stanova u neetažiranim zgradam je puno manja ( za barem 20%) ili za visinu troškova etažiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Banka je rekla da prihvaća izvadak iz knjige položenih ugovora, da je to standardno (riječ je o staroj zgradi). Ali naravno ograditi ću se korigiranim predugovorom.

Proslijeđeni papiri odgovaraju upisanom u gruntovnici (provjera online), ali naravno idem i osobno provjeriti.

 

Muče me ove 2 stavke koje su spomenute u prvom postu. Pls ako netko može dati mišljenje stručnije od mog :)

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija