Jump to content

zabiljezbe-plombe na nekretninama


zbunjena55

Preporučene objave

molim da mi netko odgovori, ukoliko mi se stavi zabiljezba nekog spora na nekretninu, koja apsolutno nema nikakve veze sa sporom, a pritom mi se onemogucava raspolaganje mojom vlastitom imovinom, i ZK Sud taj prijedlog odbije, da bi doticni ulozili na to zalbu, zanima me koliko je potrebno da se ta zabiljezba skine sa vl. lista kako bi on ponovo bio uredan....napominjem i to da oni koji su to stavili imaju osobne interese, nista vezano za navedeni spor...hvala na odgovorima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, zbunjena55 je napisao:

ZK Sud taj prijedlog odbije, da bi doticni ulozili na to zalbu, zanima me koliko je potrebno da se ta zabiljezba skine sa vl. lista kako bi on ponovo bio uredan...

do odluke po žalbi.

 

, zbunjena55 je napisao:

zabilježba nekog spora na nekretninu, koja apsolutno nema nikakve veze sa sporom

koliko se može uočiti da u konkretnoj situaciji nepostoji zabilježba spora več plomba koja čini vidljivim da je u tijeku određeni zemljišno knjižni postupak,u ovom slučaju rješavanje po prijedlogu za upis zabilježbe spora.

 

, zbunjena55 je napisao:

a pritom mi se onemogucava raspolaganje mojom vlastitom imovinom,

pa nebi se baš moglo reči da Vi nemožete raspolagati nekretninom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

, Matrix je napisao:

do odluke po žalbi.

 

koliko se može uočiti da u konkretnoj situaciji nepostoji zabilježba spora več plomba koja čini vidljivim da je u tijeku određeni zemljišno knjižni postupak,u ovom slučaju rješavanje po prijedlogu za upis zabilježbe spora.

 

pa nebi se baš moglo reči da Vi nemožete raspolagati nekretninom

hvala na odgovoru, 

- znaci ako odluka po zalbi bude uskoro (odbijena) onda se i plomba skida automatski?

- da, to je plomba na nekretninu, koja nije u nikakvoj vezi sa sporom

- ne mogu nekretninu npr. prodati, jer mi stoji tu ta plomba, a nitko ne voli takve vlasnicke listove zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, zbunjena55 je napisao:

- znaci ako odluka po zalbi bude uskoro (odbijena) onda se i plomba skida automatski?

naravno

 

Prije 3 minuta, zbunjena55 je napisao:

da, to je plomba na nekretninu, koja nije u nikakvoj vezi sa sporom

več vam je obrazloženo što predstavlja plomba,ona nije u vezi sa sporom več sa prijedlogom za upis zabilježbe spora

 

Prije 5 minuta, zbunjena55 je napisao:

- ne mogu nekretninu npr. prodati, jer mi stoji tu ta plomba, a nitko ne voli takve vlasnicke listove zar ne?

možete prodati,no pođite od sebe i stavite se u ulogu kupca:neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Matrix je napisao:

naravno

 

več vam je obrazloženo što predstavlja plomba,ona nije u vezi sa sporom več sa prijedlogom za upis zabilježbe spora

 

možete prodati,no pođite od sebe i stavite se u ulogu kupca:neznam:

 

hvala Vam puno na odgovoru...

znaci li to da nakon skidanja plombe me jos moze cekat i zabiljezba spora?-ako sam dobro shvatila?

a za ovo da mogu prodat, mogu ali nece nitko da kupi :) radi takvog vlasnickog 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, zbunjena55 je napisao:

znaci li to da nakon skidanja plombe me jos moze cekat i zabiljezba spora?-ako sam dobro shvatila?

ako žalba bude usvojena i odluka z.k.ureda bude preinačena,upisuje se zabilježba spora i plomba briše,ako žalba bude odbijena kao neutemeljena,odnosno potvrđena odluka z.k.ureda,nema upisa zabilježbe spora i plomba se briše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Matrix je napisao:

ako žalba bude usvojena i odluka z.k.ureda bude preinačena,upisuje se zabilježba spora i plomba briše,ako žalba bude odbijena kao neutemeljena,odnosno potvrđena odluka z.k.ureda,nema upisa zabilježbe spora i plomba se briše.

smatrate li da ako je ZK Sud odbio plombu kao neutemeljenu, a oni su se zalili, da ce biti i zalba odbacena?

imam li osnove za tuzbu usljed nanesene stete (izgubila sam neke kupce)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, zbunjena55 je napisao:

smatrate li da ako je ZK Sud odbio plombu kao neutemeljenu, a oni su se zalili, da ce biti i zalba odbacena?

teško za odgovorit jer niste naveli o kakvom se sporu radi,no sasvim izvjesno da će sud odbiti svaki zahtjev za zabilježbu spora kojim se izravno ne može utjecati na upis knjižnog prava, njegovu promjenu, prestanak ili ograničenje, kao što je npr. tužba zbog smetanja posjeda, tužba radi naknade štete, radi isplate i sl.

Prije 13 minuta, zbunjena55 je napisao:

imam li osnove za tuzbu usljed nanesene stete (izgubila sam neke kupce)

mišljenja sam da nemate,obzirom da niste spriječeni pravno raspolagati nekretninom,kao što je to npr slučaj kod upisa zabilježbe privremene mjere osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Matrix je napisao:

teško za odgovorit jer niste naveli o kakvom se sporu radi,no sasvim izvjesno da će sud odbiti svaki zahtjev za zabilježbu spora kojim se izravno ne može utjecati na upis knjižnog prava, njegovu promjenu, prestanak ili ograničenje, kao što je npr. tužba zbog smetanja posjeda, tužba radi naknade štete, radi isplate i sl.

mišljenja sam da nemate,obzirom da niste spriječeni pravno raspolagati nekretninom,kao što je to npr slučaj kod upisa zabilježbe privremene mjere osiguranja.

puno Vam hvala na odgovorima,

da Vam malo priblizim slucaj, radi se o tuzbi za naknadu stete i isplate, ali smo i mi pokrenuli istu tuzbu prema njima, pa ce se ishod tek vidjeti..isto cu pripomeniti da nisam jedina tuzena vec i dio moje rodbine, ali je samo na mojoj nekretnini plomba..

kazete da nemam pravnu osnovu za tuzbu jer mogu raspolagat nekretninom, ali se pitam kako kad je u svrhu prodaje, a to me koci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Matrix je napisao:

ishod konkretne parnice uopće nemože utjecati na upis knjižnog prava, njegovu promjenu, prestanak ili ograničenje,pa je po meni osobno prijedlog za upis zabilježbe spora neutemeljen.

puno, puno hvala, za sada nebi imala vise pitanja :) ako mi jos nesto bude nejasno bit cu slobodna opet pitati...hvala :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija