Jump to content

prebačaj na novo radno mjesto


inesbubi

Preporučene objave

Bok, imam problem i zanima me što se tu  može napraviti. Radim u trgovini sa sportskom odjećom 4 i pol godine.Ima 3 godine sam dobila za stalno. Kao radniku u ovoj firmi napravili su mi niz propusta i otežali mi te zakomplicirali privatne probleme. Kad sam podizala kredit prije godinu i pol dana čekala sam  papire iz Zagreba mjesec i pol dana te zbog toga izgubila 15 000 kn. To je samo jedan od primjera a ima ih barem 5-6 .Kad se pita moje nadređene kakav sam radnik, od svih sam hvaljena , obučavala sam tako i horde mladih i novih ljudi koji su se zapošljavali nakon mene, uvijek bila od pomoći, nemam ni jedan najmanji incident iza sebe vezano za međuljudske odnose,uvijek sam korektna i prijateljski prema svima nastrojena od prvog dana. prije  dva i pol mjeseca prebacili su me na drugo radno mjesto, da budem preciznija u Dugopolje. Živim u Kaštel gomilici , nemam auto,samohrana sam majka dvoje djece i firma to sve zna.Nikada nisam tražila povlašteni položaj zbog svoje privatne situacije,bila sam korektna po tom pitanju. Radno vrijeme mi je u dvije smjene, ujutro od 8-14.30 a popodne od 13:30-20:00. U koliko nemam sa kim na posao i moram autobusom iz kuće moram krenuti u 10:30 jednim autobusom,nakon pola sata vožnje čekam drugi autobus koji ima posebno vrijeme polaska jer vozi upravo u Dugopolje i tako dolazim ranije po sat i nešto jer bi inače kasnila da pođem sa kasnijim. Kada radim ujutro isto se moram dignuti u cik zore. Pričala sam sa glavnim šefom i on se u razgovoru šokirao i rekao da će mi se netko javiti da riješimo problemm tj da me se vrati natrag. naknadno sam zvala sefovu desnu ruku ona se također šokirala i rekla se povratno javiti sa raspletom svega . nije se javila. Nakon mjesec dana ponovo sam zvala, poslala poruku ali nisam dobila odgovor ni na poziv ni na poruku. Moja regionalna šefica koja je ispod ovog prvog šefa i njegove desne ruke ne daje jasan odgovor uvijek kaže tj laže da ni njoj nije jasno što se to dešava ,da se ni njoj nikako nitko da očituje jasno po pitanju problerma sa mnom. POTPISALA JESAM UGOVOR U KOJEM STOJI DA ME MOGU POSLATI NA BILO KOJE RADNO MJESTO UNUTAR SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE. To nema logike nikakve da se pošalje nekoga tko živi najdalje od svih zaposlenika trenutnih od Dugopolja. Pitala sam da li je po kojoj kazni a za koju ja ne znam rečeno mi je da nije, da sam odličan radnik... Evidentno je da me tjeraju da dam sama otkaz jer su me poslali u situaciju u kojoj ja ne mogu funkcionirati ,jednostavnoo nisu uvjeti za raditi . Pogotovo ne za mene, koja sam i ovako sama sa dvoje djece, ne primam alimentaciju, sama se borim i snalazim za djecu i sadas još put od kojeg me zbog plaće od 3850 kn nema cijeli dan kući. Mene zanima da li ja pravno gledano mogu što napraviti s obzirom da je po meni ovo jedan vrst radnog mobinga ničim izazvanog i nikada objašnjenog a i samohrani sam roditelj. da li zakon štiti kako takve roditelje? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija