Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Fearless

Ranije dobivanje državljanstva

Preporučene objave

Poštovanje!

Imam pitanje o ranijem dobivanju hrvatskog državljanstva.

Dakle, azilantica sam pa od dobivanja rješenja prošlo je već više od sedam godina, sad imam i stalni boravak.

Dolazim iz jedne nepriznate države, čije državljanstvo imam. Zbog toga da moja zemlja nije priznata u svijetu svugdje se vodim kao državljanka zemlje, na čijom teritoriju se nalazi moja država. Ali državljanstva one ja nemam i nikad nisam imala. MUP ne želi promijenit moj status na „osoba bez državljanstva“ zato što po zakonu ljudi ne smiju biti bez državljanstva.

I pitanje je: s obzirom da ja nemam nikakvog državljanstva mogla li bih ja podnijeti zahtjev za stjecanje hrvatskog ranije?

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 13 minuta, sivko je napisao:

Možeš dat kad budu postojali uvjeti.

A ionako ti treba 8 godina boravka u RH.

Državljanstvo imaš.Nisi navela koja država.

Hvala na brzom odgovoru:)

Imam državljanstvo Transnistrije (Pridnjestrovlja), koje nije važeće i nije postojeće jer država nije priznata((

Podijeli ovu objavu

Prije 33 minuta, sivko je napisao:

Zato koristiš putovnicu Moldavije.Da bi bila bez državljanstva moraš imat otpust iz Moldavskog a to ti samo oni mogu dat.

Sve je jasno, ali nije tako jednostavno. Navela sam gore da nemam državljanstva Moldavije, niti putovnice niti bilo kakvih drugih moldavskih dokumenata. Moram dobiti otpust iz državljanstva kojeg nikad nisam imala?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici