Jump to content

Majka izbjegava viđati djecu


LILI50

Preporučene objave

Majka moje unučadi(jedno ima4g.a drugo9) ne živi s mojim sinom oko 7mj. u bračnoj zajednici.4mjeseca je živjela s mlađim djetetom odvojeno od muža i starijeg sina,i tada je već neredovito viđala starije dijete.Zatim je dovela djevojčicu ocu(i meni jer smo živjeli u jednoj kući ,s tim da su oni imali stan na katu kuće a ja i suprug u prizemlju)i otišla u Njemačku izjavivši da više ne želi živjeti u Hrvatskoj,da želi isprobati kako je živjeti tamo i da su tamo sigurno bolji uvjeti za život i za djecu.Te da bi kad se snađe odvela i djecu.Dobro sve to neka rješava moj sin s njom jer za to postoje sudovi.Međutim mene zanima postoji li neki instrument zakona kojim bi bila prisiljena viđati djecu.Sada već prolazi3-4 mjeseca da ih nije vidjela i kad je djeca pitaju kad ćeš doći da te vidimo njen je odgovor ne znam.Djeca jako pate jer su bila vezana za nju.Curica je mislila da je majka umrla,a stariji misli da on to sve sanja.Čuju se ponekad telefonom i vide preko skajpa a ni to često nego kad sin inzistira da zove.Na opetovano pitanje djece kad ćeš se vratiti rekla im je da se neće vratiti ali neka oni dođu kod nje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, LILI50 je napisao:

Majka moje unučadi(jedno ima4g.a drugo9) ne živi s mojim sinom oko 7mj. u bračnoj zajednici.4mjeseca je živjela s mlađim djetetom odvojeno od muža i starijeg sina,i tada je već neredovito viđala starije dijete.Zatim je dovela djevojčicu ocu(i meni jer smo živjeli u jednoj kući ,s tim da su oni imali stan na katu kuće a ja i suprug u prizemlju)i otišla u Njemačku izjavivši da više ne želi živjeti u Hrvatskoj

Oni su dakle sklopili brak?

Koje je zapravo vaše konkretno pitanje?

Što da sin sada radi? To ponajprije ovisi o njemu - što on misli o svemu ovome? Želi li razvod? Želi li da djeca ostanu živjeti kod vas? Ako je tako, onda bi za početak trebao kontaktirati nadležni centar za socijalnu skrb. Ukoliko tim putem želi krenuti, moj savjet je da ne ide razgovarati, nego da im se isključivo obrati pisanim dopisom. Ima jako dobar razlog za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,oni su formalno još u braku,u svakom slučaju on ne želi ići živjeti van Hrvatske i ne želi ni da djeca žive van Hrvatske iz puno razloga.Meni,gledano sa strane se čini da je rastava na pomolu i naravno da želi da djeca žive s njim jer smatra da je to sve s Njemačkom neodgovorno i nesigurno s njene strane.Mene je konkretno zanimalo dali i prije same rastave ona ima obavezu viđati djecu jer djeca očito jako pate.Puno Vam hvala na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , LILI50 je napisao:

Da,oni su formalno još u braku,u svakom slučaju on ne želi ići živjeti van Hrvatske i ne želi ni da djeca žive van Hrvatske iz puno razloga.Meni,gledano sa strane se čini da je rastava na pomolu i naravno da želi da djeca žive s njim jer smatra da je to sve s Njemačkom neodgovorno i nesigurno s njene strane.Mene je konkretno zanimalo dali i prije same rastave ona ima obavezu viđati djecu jer djeca očito jako pate.Puno Vam hvala na odgovoru !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , LILI50 je napisao:

Da,oni su formalno još u braku,u svakom slučaju on ne želi ići živjeti van Hrvatske i ne želi ni da djeca žive van Hrvatske iz puno razloga.Meni,gledano sa strane se čini da je rastava na pomolu i naravno da želi da djeca žive s njim jer smatra da je to sve s Njemačkom neodgovorno i nesigurno s njene strane.Mene je konkretno zanimalo dali i prije same rastave ona ima obavezu viđati djecu jer djeca očito jako pate.Puno Vam hvala na odgovoru !

Poštovana, neka sin, ako se želi rastati od te i takve osobe, pošto se radi o mld. djeci, kod nadležnog CZSS, pokrene savjetovanje prije razvoda braka, kao i medijaciju, neka to sve što ste ovdje napisai iznese (reče) kod njih i poslije toga, kada to završi, kod nadležnog suda pokrene brakorazvodni postupak u kojem će tražiti da se djeca dodjele njemu, a majci da se odrede viđanja i plaćanje uzdržavanja za djecu...

Iskreno, niko je ne može prisiliti na viđanje djece, ali to onda nije majka, neznam kako bi se izrazio za takvu osobu koja ne želi viđati svoju dječicu, pa zašto ih je onda imala, ma neznam što da napišem za tu i takvu osobu, nije vrijedna "spomena"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija