Jump to content

Prodaja duga


dada.star

Preporučene objave

Pozdrav, racun mi je bio blokiran od strane Erste banke. Oni su dug prodali B2Kapitalu o cemu mene nisu informirali ni na koji nacin. Samo su me jedan dan nazvali i trazili dodatne uplate na sto nisam pristala. Ovrha mi se promijenila, vise nisam blokirana od strane Erste banke vec od strane B2Kapitala.

Postoji li neki zakon ili nesto cime mogu (i kako?) obustaviti tu ovrhu obzirom da me nitko nije obavijestio o tome i nisu mi ni ponudili mogucnost otplate duga bez ovrhe?

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, dada.star je napisao:

Pozdrav, racun mi je bio blokiran od strane Erste banke. Oni su dug prodali B2Kapitalu o cemu mene nisu informirali ni na koji nacin. Samo su me jedan dan nazvali i trazili dodatne uplate na sto nisam pristala. Ovrha mi se promijenila, vise nisam blokirana od strane Erste banke vec od strane B2Kapitala.

Postoji li neki zakon ili nesto cime mogu (i kako?) obustaviti tu ovrhu obzirom da me nitko nije obavijestio o tome i nisu mi ni ponudili mogucnost otplate duga bez ovrhe?

hvala.

Ne možete, budući da je cesija zakonit pravni posao u skladu sa Zakonom o obveznim odnosima člancima 80-89! Iako je zakonska obveza ustupitelja potraživanja (erste) da vas obavijesti o ustupu, čak i ako to nije učinio sudska praksa smatra da je cesija valjana! 

Otplata duga bez ovrhe ili dogovor o otplati duga nije zakonska obveza vjerovnika već slobodna volja! Ako se ne uspiju naplatiti ovrhom, sigurno će sami ponuditi nagodbu!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija