Jump to content

Otkaz ugovora najmoprimac


allthesunshine

Preporučene objave

Pozdrav, 

Naša situacija je sljedeća, imamo sklopljeni ugovor na određeno za najam kuće s otkaznim rokom od mjesec dana.  Međutim i partner i ja smo ostali bez posla te ne bismo bili u mogućnosti platiti najam kuće. Zadnje je plaćena stanarina do jučer. Mi smo najmodavca obavijestili o situaciji početkom ovog mjeseca te da ćemo zbog nastale situacije morati iselili pošto nećemo biti u mogućnosti plaćati stanarina te je usmenim putem dogovoreno ukoliko iselimo do jučerasnjeg datuma da će nam od plaćenog pologa samo biti oduzeti iznosi za račune koje moramo podmiriti, a ostatak vraćen. Međutim najmodavac je jučer promijenio priču da bi nam ipak oduzela 50% podloga zbog otkaznoga roka, na što nismo pristali te smo ponovno ostali na tome da će nam samo iznos umanjena za račune biti vraćen. No nakon par sati se ponovno javila da nam ne može vratiti polog sve do 4. mjeseca iz jednostavnog razloga što je ona taj novac potrošila te ga nema. 

Moje pitanje je, da li mi unatoč tome što smo otvoreno rekli da nismo u mogućnosti plaćati najam te smo iselili do dana do kada je plaćena zadnja stanarina moramo poštivati taj otkazni rok odnosno platiti za još mjesec dana iako smo iselili te čekati da nam se vrati polog tek nakon isteka otkaznoga roka? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , allthesunshine je napisao:

Pozdrav, 

Naša situacija je sljedeća, imamo sklopljeni ugovor na određeno za najam kuće s otkaznim rokom od mjesec dana.  Međutim i partner i ja smo ostali bez posla te ne bismo bili u mogućnosti platiti najam kuće. Zadnje je plaćena stanarina do jučer. Mi smo najmodavca obavijestili o situaciji početkom ovog mjeseca te da ćemo zbog nastale situacije morati iselili pošto nećemo biti u mogućnosti plaćati stanarina te je usmenim putem dogovoreno ukoliko iselimo do jučerasnjeg datuma da će nam od plaćenog pologa samo biti oduzeti iznosi za račune koje moramo podmiriti, a ostatak vraćen. Međutim najmodavac je jučer promijenio priču da bi nam ipak oduzela 50% podloga zbog otkaznoga roka, na što nismo pristali te smo ponovno ostali na tome da će nam samo iznos umanjena za račune biti vraćen. No nakon par sati se ponovno javila da nam ne može vratiti polog sve do 4. mjeseca iz jednostavnog razloga što je ona taj novac potrošila te ga nema. 

Moje pitanje je, da li mi unatoč tome što smo otvoreno rekli da nismo u mogućnosti plaćati najam te smo iselili do dana do kada je plaćena zadnja stanarina moramo poštivati taj otkazni rok odnosno platiti za još mjesec dana iako smo iselili te čekati da nam se vrati polog tek nakon isteka otkaznoga roka? Hvala 

trebali ste poslati (pismeno) otkaz ugovora o najmu stana zbog promijenjenih okolnosti.

ostali ste bez posla, što nije bilo moguće predvidjeti prije sklapanja ugovora, i  prihoda kojima bi plaćali ugovorenu svotu na ime najma stana.

tužbom tražiti povrat uplaćenih sredstava (stečeno bez osnova). 

morate dokazati kad ste iselili i da je vlasnica obavještena  o iseljenju iz stana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , allthesunshine je napisao:

Moje pitanje je, da li mi unatoč tome što smo otvoreno rekli da nismo u mogućnosti plaćati najam te smo iselili do dana do kada je plaćena zadnja stanarina moramo poštivati taj otkazni rok odnosno platiti za još mjesec dana iako smo iselili te čekati da nam se vrati polog tek nakon isteka otkaznoga roka? 

Trebali ste sa vlasnikom stana/najmodavcem napraviti neki pisani raskid ugovora u kojem bi bio rok iseljenja i sve definirano. Ili bar poslati preporučeno pismo s otkazom kako kaže kolega bovu.

Vi sada ne možete dokazati da niste otišli bez ikakvog dogovora.

Najmodavac će to vrlo vjerojatno  iskoristiti i iz pologa naplatiti najam za otkazni rok, kao i neplaćene režije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija