Jump to content

ugovor na određeno i naknada


kolicinski2233

Preporučene objave

Poštovani znam da je ovo pitanje bilo 100 puta no treba mi prava informacija. Naime ako ne potpišem novi ugovor na određeno nakon isteka sadašnjeg dali imam pravo na Novčanu naknadu, uz to zanima me dali trebam poptisivati nekakvi sporazumni raskid ugovora ili bilo što potpisivati ako im ugovor na određeno ističe ili jedino što trebam napraviti jest reći nadređenom da neću potpisati novi ugovor na određeno nakon što mi ovaj istekne. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nepotpisivanje novog ugovora o radu na određeno vrijeme nije prepreka za ostvarivanje novčane naknade, ako su zadovoljeni ostali uvjeti.

 

Ako ne želite nastaviti raditi sa novim ugovorom, ništa ne treba potpisivati već čekati datum isteka staroga.

 

Naravno, bilo bi fer obavijestiti poslodavca u razumnom roku prije isteka ugovora o vašim namjerama, da si poslodavac zna dalje planirati poslone aktivnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , kolicinski2233 je napisao:

Poštovani znam da je ovo pitanje bilo 100 puta no treba mi prava informacija. Naime ako ne potpišem novi ugovor na određeno nakon isteka sadašnjeg dali imam pravo na Novčanu naknadu, uz to zanima me dali trebam poptisivati nekakvi sporazumni raskid ugovora ili bilo što potpisivati ako im ugovor na određeno ističe ili jedino što trebam napraviti jest reći nadređenom da neću potpisati novi ugovor na određeno nakon što mi ovaj istekne. hvala.

Nisi duzan potpisati novi ugovor. 

Imas sva prava na naknadu nisi dobio otkaz niti sam otkazao ugovor

Hoces li reci poslodavcu ovisi o tvom karakteru. 

Ljudi zaboravljaju da je ugovor o radu dvostrani pravni odnos gdje i radnik i poslodavac imaju obveze.

Svoju si ispunio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija