Jump to content

Pravna težina Europskog izvješća o nezgodi


deuxexmachina

Preporučene objave

Poštovanje forumaši, interesira me ako netko ima iskustvo sa sljedećom ili sličnom situacijom. Nakon manje nezgode u kojoj me je udarilo vozilo izlazeći unazad sa parkirališta ispunili smo Europsko izvješće o nesreći. Ja sam otišao na štetnikovo osiguranje, poslikali su mi automobil, ispunio sam još jedan gotovo identičan formular sa skicom kod njih. Štetnik je bio do tada sa svim ok, obećao je  kad sam mu poslao poruku čim će biti u prilici otići na osiguranje jer su to oni tražili da i on ispuni njihovo dodatno izvješće, i tu je sve stalo. Osiguranje ne želi dati meni potvrdu da je šteta naplativa dok on dođe a kad sam ga pokušao dobiti na tel. brojeve koje je dao oni su nedostupni (poruke su bile preko whatsapa). Da li on pravno gledano mora doći potvrditi još jednom priču sa europskog (ili je to samo izmišljotina osiguranja) ili to može potvrditi  i svjedok događaja? Da li je davanje lažnih podataka u Europskom prekršaj prema zakonu o sigurnosti u prometu ili nekog drugog zakona? Da li mogu naknadno tražiti policiju da reagira jer su podaci iz Europskog djelom lažni i kako da pritom to obrazložim na policiji? Dali ja mogu tužiti njega i/ili osiguranje radi naplate štete iako još nemam vrijednost štete osim sa prvog izvida kod osiguravatelja, a dodatni izvid i stvarnu cifru treba  odrediti nakon što auto raskopaju u radioni. I na kraju ako netko ima za preporučiti nekog odvjetnika sa područja Karlovca da se bavi ovakvim slučajevima...za svaki i vrlo vjerovatni slučaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija