Jump to content

mjera stalni sezonac pitanja


player1

Preporučene objave

Poštovanje,

Nakon radne sezone ponuđena mi je mjera stalni sezonac(dobra firma).U međuvremenu malo su mi se planovi izmjenili te bih malo na zimu otišao vani kod cure.

Trenutno zivi i radi u Engleskoj .Sad sam u dilemi jer bih mjeru potpisao,ipak je nekakav novac koji mi moze sluziti kao osiguranje do iduce sezone.

S tom mjerom koliko znam nigdje u Rh nesmijem raditi. Opet novac od mjere je nista u takvom gradu te bih tamo mogao nesto potraziti za rad.

Mogu li u Rh znati za moj rad vani?..htio bih gore provesti zimu pa se vratiti na ljeto..

hvala svima na odgovorima,svako mišljenje i prijedlog je dobrodošao!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Koliko znam, zasad nema posljedica. Profesori uzimaju neplaćene dopuste u svojim školama i odlaze raditi u Irsku, a stalni sezonac je slična stvar, jer se van sezone odjavljuje s mirovinskog osiguranja i ne teče mu staž, jednako kao i kod neplaćenog dopusta. Međutim, uzmite u obzir i mišljenje Ministarstva rada i mirovinskog sustava o neplaćenom dopustu, prema kojemu se za vrijeme neplaćenog dopusta ne bi trebalo raditi kod drugog poslodavca. Vjerojatno, u Hrvatskoj. U Irskoj, kako će poslodavac znati? Ali da jednom možda neće biti nekakvih posljedica, to Vam, mislim, nitko ne može potvrditi.

LINK

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija