Jump to content

Predugovor neispostovan - avans se ne vraca


Renil

Preporučene objave

Postavit cu pitanje u natuknicama jer bi tekst bio dugacak. 

Cinjenice: ja sam Prodavatelj nekretnine

  • zaljucila Predugovor 14.4.2016. sa Kupcem
  • avans uplacen od strane kupca u dogovorenom roku
  • ostatak nije nikad isplacen
  • nije doslo do zakljucivanja Glavnog ugovora
  • Kupac vise mjeseci nije dostupan i ne odgovara na moje pozive
  • 1.6.2017 dobivam upit za prodaju nekretnine od novog interesenta
  • 5.6.2017. nakon neuspjelog pokusaka kontakta sa Kupcem sastajem se sa Kupcevom suprugom
  • objasnjavam joj da imam interesenta za kupnju nekretninte
  • dajem joj rok od mjesec dana da se suprug (Kupac) javi da dogovorimo moguce rjesenje
  • Kupcevu suprugu srecem jos jednom nakon toga, izimam kljuceve i dokumente od nekretnint
  • obznanjojem joj namjeru da cu ako se do kraja 7. mjeseca 2017. godine ne uspijem sastati sa Kupcem da cu nekrtretninu prodati cime ce on ostati bez avansa
  • Kupceva supruga shvaca da Kupcu ne namjeravam vratiti avans i da cu nektreninu prodati
  • Kupac me ni nakon toga nije kontaktirao 
  • 15.6.2018. zakljucujem Glavni ugovor sa novim Kupcem
  • ugovoren cijena nektretnine je znacahno niza od prvobitne koju sam dogovorila sa prvobitnim Kupcem
  • zbog izrazito teske prodaje nekretnina pristajem na nizu cijenu
  • prodajna cijena je niza od razlike prvobitno ugovorene cijene nekretnin umanjeno za avans koji sam primila od Kupca (1)
  • nakon 7 dana primam uplatu 
  • izdajem novom Kupcu tabularnu izjavu
  • 3.9.2018. prvobitni Kupac podnosi zahtjev kod Zemljisno-knjiznog odjela za upis vlasnistva nad nektretninom po osnovi Predugovora
  • Sud odbija njegov zahtjev s obrazlozenjem da se upis vlasnistva ne moze upisati na osvovu Predugovora, vec da se mora po Predugovoru zakljuciti Glavni ugovor 
  • nekretnina 4 mjeseca nakon zakljucvanja Glavnog ugovora sa novim Kupcem i izdavanja tabularne izjave jos uvijek glasi na moje ime (??)

Lijepo molim ako mogu dobiti savjet da li sam u pravu sa ne vracanjem avansa.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, kupac nije nikad izrijekom odustao od kupnje. Kako se moze protumaciti, da 2 i pol godine nakon dogovorenog roka za sklapanje Glavnog ugovora i neispunjavanjanovcane novcane obaveze prema meni kao Prodavatelju? Isto tako, nemogusnost kontakta, jer Kupac ignorira svaki moj pokusaj stupanja u kontakt? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Renil je napisao:

Kako se moze protumaciti, da 2 i pol godine nakon dogovorenog roka za sklapanje Glavnog ugovora i neispunjavanjanovcane novcane obaveze prema meni kao Prodavatelju?

Onako kako ga navodi čl.304 st.1 Zakona o obveznim odnosima, da druga strana nije ispunila odredbe ugovora te je odgovorna za njegovo ispunjenje poradi čega možete po svome izboru zatražiti ispunjenje ugovora ako je to još moguće ili tražiti naknadu štete, a kaparu uračunati u naknadu ili vratiti ili se zadovoljiti primljenom kaparom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija