Jump to content
zao

proširenje tužbe u upravnom sporu

Preporučene objave

zao    3

Podnio sam tužbu protiv jednog Ministarstva iz dva razloga: prvi razlog je taj šta više od godinu dana nisi postupili prema mojoj predstavci, a drugi razlog je taj šta sam tražio donošenje rješenja u istoj pravnoj stvari.  Zatim je Ministarstvo (vjerojatno zbog moje tužbe Upravnom sudu) donijelo obavještenje kojim je odbilo moju predstavku, a kad sam ja zatražio donošenje rješenja, Ministarstvo se pozvalo na to da je cijeli spis predmeta na Upravnom sudu. Šta mi je dalje činiti, trebam li proširivati tužbu (kad u ZUS-u nema mogućnosti za promijenitii tužbu) ili je dovoljno da jednim podneskom upoznam Upravni sud sa novim činjenicama u ovom predmetu?

Uređeno od zao

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, u vrijeme podnošenja tužbe Vi ste imali jedan razlog za njezino podnošenje, a sad bi bilo dobro da podneskom temeljem čl. 40. ZUS-a proširite tužbeni zahtjev na način da obuhvati odbijenu predstavku, odnosno da tražite poništenje i tog rješenja.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad