Jump to content

Nametljivo ponašanje pitanje


throwaway12

Preporučene objave

Poštovani,

ispirčavam se ako je ovo krivo mjesto, ali me zanima može li se ova situacija okarakterizirati kao nametljivo ponašanje. Uglavnom, osoba s kojom ne želim imati kontakt me nakon dugotrajne borbe prestala kontaktirati osobno i nisam se u vezi toga obratio policiji. Kako je od zadnjeg pravog kontakta prošlo više od 3 mjeseca, ne mogu više ništa od toga prijaviti. Međutim, ta ista osoba mi putem društvenih mreža i dalje šalje mailove. U biti dobivam stalno mailove o tome kako sam zatražio promjenu lozinke. Na primjer na Facebooku može bilotko doći i reći da je izgubio lozinku, staviti mail od neke druge osobe i njima će doći taj mail.

Mail ne šalje osoba direktno nego facebook, ali osoba mora pokrenuti postupak s time da zatraži izgubljenu lozinku i upiše moj profil/e mail. Dobio sam tako u zadnja 3 mjeseca 13 takvih mailova bez da sam ih ja tražio. Mene zanima, spada li to u bilokakav oblik nametljivog ponašanja ili ne s obzirom da ih ta osoba direktno ne šalje, nego ih Facebook šalje. Mogu li se s time obratiti policiji ili bi bilo najbolje samo ignorirati to i promijeniti e mail? Ponavljam da Facebook šalje mail za promjenu lozinke, ali netko to mora pokrenuti, a ja nisam niti je itko od mojih prijatelja.

Hvala vam na pažnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

konkretnih dokaza nažalost nemam. Znam da moji prijatelji to sigurno ne rade, a jedino bi policija mogla putem ip adrese nešto dokazati. Iako bi i to bilo možda malo nategnuto s obzirom da se radi o normalnoj web stranici, a ne o nekakvom konkretnom računu jer osoba ne mora biti ulogirana u facebook da to napravi. Mailovi su klasični Facebookovi, dolaze od Facebooka i u njima piše:" Dali ste zahtjev za resetiranjem lozinke...ako niste to vi napravili ignorirajte mail itd.." Ničeg dodatnog nema.

Hvala na pažnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , throwaway12 je napisao:

Poštovani,

konkretnih dokaza nažalost nemam. Znam da moji prijatelji to sigurno ne rade, a jedino bi policija mogla putem ip adrese nešto dokazati. Iako bi i to bilo možda malo nategnuto s obzirom da se radi o normalnoj web stranici, a ne o nekakvom konkretnom računu jer osoba ne mora biti ulogirana u facebook da to napravi. Mailovi su klasični Facebookovi, dolaze od Facebooka i u njima piše:" Dali ste zahtjev za resetiranjem lozinke...ako niste to vi napravili ignorirajte mail itd.." Ničeg dodatnog nema.

Hvala na pažnji.

U opisanom postupanju ne vidim obilježja kaznenog djela nametljivog ponašanja i to na stranu činjenica da trenutno nema ni dokaza da bi to činila baš određena osoba.

Razmislite o tome da sami izmijenite neke podatke na Face-u, koji bi spriječili nastavak ovoga što se trenutno dešava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , drot13 je napisao:

Ne baratam sa fejsom... Možeš li promijeniti korisničko ime za logiranje? On (tko god da to radi) ga zna, samo mu fali šifra...

Poštovani,

mogu promijeniti mail i ime. To ću i napraviti s obzirom da mi je samo ta opcija preostala. Hvala vam na pažnji

 

Poštovani,

hvala vam na odgovorima. Odlučio sam promijeniti podatke s obzirom da se nametljivo ponašanje ne može dokazati u ovom slučaju.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija