Jump to content

Vožnja pod utjecajem alkohola i posjedovanje narkotika


Joleee

Preporučene objave

Dobro večer svima,sretna nova godina.

 29.12 su me zaustavili policijski službenici u redovnoj kontroli prometa u 01:40h.Vozačka prometna,alkotest 0.26 kojih je kasnije umanjeno na 0.16(problem iz razloga jer sam mladi vozač još 3 mjeseca). Zatim su me pitali da li sam voljan pristati i na test za droge koji sam odbio jer sam se bojao da ću biti pozitivan jer sam zapalio joint oko 19 sati iste večeri. Službenici su to zapisali i pitali me da li imam nešto od nedozvoljenih supstanci na što sam odgovorio potvrdno i dao pvc omot sa 1.2g marihuane i pvc omot sa 0.50g "speeda".

Dobio sam 2 zapisnika,potvrdu o oduzimanju predmeta i obavijest o počinjenom prekšaju i daljnjem postupanju.

Sada me muče pitanja po kojim sve stavkama će me sudac/sutkinja teretiti i kojim procesom ce to sve teći. Isto kao i kada će mi stići pošta jer još ništa nije došlo.

Mladi sam vozač,rođen 95' i nikada nisam kazneno niti prekšajno kažnjavan. Hvala svima na odvojenom vremenu za odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za alkohol - 700 kn.

Za odbijanje - 5000 kn, 3 boda i zabrana upravljanja od 12 mjeseci.

Dobio si obavijest o podnošenju optužnog prijedloga (obavijest po čl. 109.a Prekršajnog zakona)?

Ako da, onda ćeš od suda dobiti poziv i svoj primjerak optužnog prijedloga, pa ćeš na sudu moći reći svoje.

Sud može smanjiti ove kazne i zabranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrisao sam ti papire radi osobnih podataka.

Da, to je ta obavijest i doći će ti kao što sam rekao. Ovisno o gužvi na sudu, može za 2 tjedna, a može i za više od 6 mjeseci...

Vjerojatno bi pokazalo, ali što se tiče droge, ista je kazna za pod utjecajem i ako odbiješ testiranje, tako da je idući put možda bolje pristati, pa možda pokaže negativno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na tome,nemam računala i mučio sam se nekoliko puta sakriti podatke od službenika i svoje,međutim stalno prilikom rezanja fotografije mi pomakne i zamućene dijelove pa sam odustao.

A što se tiče testiranja ubuduće ukoliko će ga biti definitivno ću pristati jer više si ovo neću priuštiti,ovo je škola da drugi put se ne dogodi više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija