Jump to content

Prekoračenje brzine


donquichotte

Preporučene objave

Poštovani , najprije bi se zahvalio svima vama koji radite i pomažete narodu. Ovo je naj pametnija ideja koju je internet mogao dati narod

Dana 19.01.2019. godine ,prilikom vožnje osobnog automobila iz smjera Pule prema Labinu išao sam na biciklističku  utrku i bio sam snimljen pistoljem STAR LASER 9156 sa kojeg mi je policajac i prikazao usnimljenu brzinu.

Brzina je bila na 81 km a duljina od mene bila je 161 metar. Ja sam se spustao dugom ravnom nizbrdicom i uz to sam preticao traktor na djelu gdje je bilo oznaceno prekid zabrane pretjcanja i došao sam na ravnicu preko mostića u Most Raša gdje su me i usnimili. Znači sa svim mojim pretjecanjem išao sam 20 km na sat iznad označene brzine koju su oni napomenuli . Stojao je znak prije mosta 60 ali tuda auto ide u leru 65 . U prekršajnom nalogu mi piše da je bilo u naseljenom mjestu što nije istina jer sam ja uslikao slike tog predjela.

Nakon što mi je policajac skinuo 10 posto ostalo je da sam bio brži za 11 km / h. Zamolio sam ga da mi izda upozorenje jer brzina nije bila toliko strašna jer je bilo ravno , bila je isprekidana crta i na moje objašnjenje da se mi tuda spuštamo biciklama 65 na sat , jer se bavim biciklizmom i da to nije realno, na šta je on odbio.

Nakon što mi je napisao prijavu zatražio sam da mi pokaže pištolj i serijski broj pištolja kojim sam snimljen te da vidim jeli pištolj propisno baždaren. Naravno , odbio je. Pitao sam ga zašto ? na to je odgovorio da je on policajac i da mu moram vjerovati , na to sam ja rekao da ću vjerovati ako vidim . Nakon par pokušaja na moj zahtjev da imam na to pravo zaprijetio mi je da će me odvesti u stanicu.

Nisam potpisao ništa jer sam rekao da se ne slažem . Uz to , sada sam završio na birou jer se firma ugasila i nezaposlen sam .

Dali ja imam pravo zatražiti uvid u serijski broj aparata kojim sam snimljen ?

Dali ja imam pravo snimiti slike sa mobitelom ?

Dali ja imam pravo snimiti razgovor između mene i policajca ?

Dali aparat STAR LASER 9156 može izmjeriti krivo brzinu prilikom vjetra jer je taj dan puhala jaka bura ?

Zašto bi ja trebao vjerovati policajcu da prijašnja brzina nekoga drugoga nije izbrisana kad nema slike da je to vozilo moje ?

Imam sedam dana da uložim žalbu ...

Molim Vas , pomozite.

Znam da to nije neki veliki problem koliko ljudi znaju imati , ali eto princima radi , da ne misli policija kako su oni zakon. Oni samo predstavljaju zakon kojeg mi plaćamo.

Neću reći da nisam kriv zbog brzine ali auti koji danas voze nisu više auti od prije 50 godina kada su donošeni zakoni. Blje koče , više su stabilniji i imaju sve moguće dodatke od ovjesa proklizavanja ABS SRS  šta znam ja još šta sve ne...

Hvala na pomoći !!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Prekoračenje brzine
Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

U prekršajnom nalogu mi piše da je bilo u naseljenom mjestu što nije istina jer sam ja uslikao slike tog predjela.

Nema veze što si uslikao, jer se naseljeno mjesto računa od ploče kojom se označava početak naselja, a ne to ima li kuća i dr. objekata na tom mjestu.

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Zamolio sam ga da mi izda upozorenje jer brzina nije bila toliko strašna jer je bilo ravno , bila je isprekidana crta i na moje objašnjenje da se mi tuda spuštamo biciklama 65 na sat , jer se bavim biciklizmom i da to nije realno, na šta je on odbio.

Trenutno su na snazi razne akcije prema kojima nema upozorenja za prekršaje koji, prema procjenama, najviše doprinose smrtnosti na cestama. Jedan od njih je i brzina.

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Dali ja imam pravo zatražiti uvid u serijski broj aparata kojim sam snimljen ?

Trebao bi ti pisati na zapisniku...

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Dali ja imam pravo snimiti slike sa mobitelom ?

Nemaš.

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Dali ja imam pravo snimiti razgovor između mene i policajca ?

Imaš, ako ga prije toga upozoriš.

Isto tako, ako mobitelom snimiš sebe u prekršaju, ima ti ga pravo privremeno oduzeti kao dokaz u postupku.

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Dali aparat STAR LASER 9156 može izmjeriti krivo brzinu prilikom vjetra jer je taj dan puhala jaka bura ?

Trebalo bi vidjeti u uputama proizvođača, ali ako mu vjetar smeta, to je pokriveno propisanom tolerancijom.

Isto tako, ako bura tebi nije smetala za vožnju preko ograničenja, neće smetati ni laseru.

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Zašto bi ja trebao vjerovati policajcu da prijašnja brzina nekoga drugoga nije izbrisana kad nema slike da je to vozilo moje ?

Zato što nemaš drugog izbora na samom mjestu događaja, a uređaji pamte vrijeme i izmjerene brzine (ne znam točno za ovaj, ali sada bi to trebao svaki), tako da se po prigovoru može vidjeti je li u to vrijeme izmjerena ta brzina, pa se ne može na jednu izmjerenu brzinu loviti više vozača.

 

Prije 38 minuta, donquichotte je napisao:

Neću reći da nisam kriv zbog brzine ali auti koji danas voze nisu više auti od prije 50 godina kada su donošeni zakoni. Blje koče , više su stabilniji i imaju sve moguće dodatke od ovjesa proklizavanja ABS SRS  šta znam ja još šta sve ne...

A ljudi i dalje ginu na cesti... Ovo ti nije nikakav argument u prekršajnom postupku.

 

Negiranjem prekršaja si propustio mogućnost plaćanja 1/2 kazne, što bi bila najbolja opcija u svakom pogledu (i sam kažeš da si prekoračio ograničenje), pa sad možeš platiti 2/3 kazne (i trošak) ili ići na prigovor. Imaš na ovom linku primjere i objašnjenja prigovora na prekršajne naloge, pa viti i pitaj dalje što treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija