Jump to content

Slyder

Korisnik
  • Broj objava

    379
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  • Osvojio dana

    4

Slyder je na 11. travnja zadnji put osvojio dan.

Posjetitelji rado čitaju što Slyder objavi!

Nedavni posjetitelji profila

Prikaz nedavnih posjetitelja je isključen i nije prikazan drugim korisnicima.

  1. Otkazni rok počinje teći danom dostave. Dakle, kreće od kada dostavite otkaz radniku. Možda bi bila dobra opcija sa radnikom pokušati postići sporazum, ali ako on to ne prihvati, Vi svakako ne možete "odgoditi" učinak odluke, odnosno početak trajanja otkaznog roka.
  2. Zna li se kolike su kazne? (ne vjerujem da ce imati učinak, ali ću prijaviti)
  3. Pozdrav dragi forumaši, Budući da u ovom području nemam baš iskustva, potrebna mi je Vaša pomoć. Naime, u mojoj ulici jedni susjedi imaju već dugo vremena otpad u dvorištu (krupni otpad, krpe, vreće ...). Osim što ružno izgleda dok to svakodnevno ljudi gledaju prolazeći cestom, jasno je da je to poziv raznim nametnicima odnosno životinjama koje prenose bolesti i rade štetu da se tamo nastane. Mene zanima, s obzirom da je to na području njihovog privatnog posjeda, ima li smisla to prijaviti komunalnom redarstvu i na koji način? Inače, radi se o pripadnicima romske nacionalne manjine pa se pitam da li bi tu prijava imala efekta? Je li moguće anonimno prijaviti komunalcima? Pretpostavljam da ovdje policija ne može ništa već isključivo komunalno redarstvo, jesam li u pravu? Srdačan pozdrav, Slyder
  4. Što se tiče prvog djela, da, mogu te češće staviti sa strane radi provjere, ali ne brini, nitko od policajaca neće spomenuti taj događaj pred drugima (ne govori se o tome na sav glas). Vezano za drugi dio pitanja, pričekaj odgovor iskusnijih u ovom području. Sretno!
  5. Ako ima pametnog poštara, možda će ovaj tražiti isključivo nju (trebao bi, ali naši poštari svašta rade) pa možda i ne saznaju roditelji. Možda bi pomoglo i ako mlada dama zna kada joj obično poštar ide pa da ga zaustavi na ulici "usput" i pita ima li kakve pošte za njezinu adresu. Ne znam, je li moguće možda sa poštom dogovoriti da zadrže pošiljke adresirane na to ime pa da se ide podići, ili to u ovakvim slučajevima ipak nije moguće...
  6. Kao što je drot gore pisao, sa sprejem nemaš brige. A s ovime što navodiš kao proporcionalna sila, kada je suzavac u pitanju ne zamaraj se time. (Naravno, koristi ga odgovorno, odnosno zaista u slučaju neke opasnosti). Ako ga koristiš za samoobranu, a budući da poslijedica po zdravlje nema kao što ti je i cijenjeni Drot pisao, tada u pravnom smislu problema neće biti. Inače, sa suzavcem ti je zaštita zagarantirana u 99% situacija. Također, suzavac je lako nabaviti, a s obzirom na tvoju dob i ovo što si gore navela to bi ti bila pametna investicija. Kod elektrošokera je pak stvar malo drugačija s obzirom na njegovo djelovanje pa tu onda moraš voditi računa o nekim stvarima prilikom uporabe istog. Hoćeš li upotrijebiti šoker na način da samo uplašiš napadača ili ćeš ga upotrijebiti na način da napadač bude nesposoban ustati se? Ne dao bog da ima problema sa srcem a ti u tom djelu upotrijebiš šoker, možda ima pacemaker ili nešto slično. Hoćeš li u opasnoj situaciji racionalno sagledati što je oko tebe da napadač ne bi pao i udario glavom? Hoćeš li ispravno držati šoker na način da ti je vezica sa sigurnosnom iglom oko ruke kako bi se elektrošoker deaktivirao ako ga napadač želi upotrijebiti protiv tebe? Hoćeš li biti dovoljno pribrana da sebe ne "udariš" elektrošokerom? Sa pravne strane, ti kao punoljetna osoba možeš imati elektrošoker, ali on nosi i veću odgovornost.
  7. Isprike što se nadovezujem, ali da ne otvaram novu temu. Što je sa odredbama ZOR-a gdje stoje otkazni rokovi s obzirom na staž kod poslodavca? Odnosno, ako u ZOR- u stoji primjerice da je otkazni rok 2 mjeseca za radnika koji je kod poslodavca proveo 5 godina i više, vrijedi li ta odredba samo ako poslodavac otkazuje Ugovor? To bi značilo, ako djelatnik otkazuje Ugovor sa svoje strane redovnim putem da je otkazni rok zapravo 30 dana, a ne 2 mjeseca i da ne može biti drugačiji? Koji članak to pobliže određuje?
  8. Tako je. Naime, navedena izjava nema veze s time jeste li podmirili zajam na vrijeme ili ne već se radi o tome da ste potpisivanjem takve izjave, a pritom znajuci da su tvrdnje u istoj neistinite nekoga doveli u zabludu lažno prikazavši činjenice. Navedeno podpada pod čl. 236. KZ-a kako je i gore navela poštovana Borbena. Moj Vam je savjet da se ne igrate s navedenim jer time riskirate prijavu za kazneno djelo za koje je prema KZ-u zapriječena kazna zatvora.
  9. Pokušajte se s poslodavcem sporazumijeti da pričeka Vaš povratak sa bolovanja, a ako ne to, pokušajte vidjeti s njime da pošalje nekoga od kolega do Vas po novce ako mu je hitno. Sporazum je uvijek najbolje opcija. Ima li poslodavac pisani dokaz da je nagedeni novac kod Vas? Radi li se npr. o dnevnom prometu ili slično? Nadalje, poslodavcu ste naravno dužni predati iznos ukoliko se radi o novcu firme, a što se tiče uskraćivanja plaće nitko Vam isplatu iste za odrađeni period ne može uskratiti jer bi to bilo protuzakonito.
  10. Nije pametno igrati se s time. 2 dana je vrlo mali period, a fiktivni radni odnosi, kao što sam gore naveo su pod kontrolama. Možda prođe ispod radara, ali sa ovakvim trajanjem radnog odnosa šanse za to su minimalne.
  11. Pozdrav ekipa, Kolika je kazna ukoliko se vozilo kreće 20km/h preko ograničenja? Koliko vremena obično prođe od kada kamera uhvati vozača do trenutka kada isti dobije kaznu na kućnu adresu? Ukoliko osoba do trenutka navedenog prekršaja nije imala kazni u prometu je li zaista isplativo žaliti se na prvu kaznu? Unaprijed zahvaljujem na odgovorima. Slyder
  12. Samo bih dodao, pripazite na trajanje radnog odnosa jer ako radni odnos traje pre kratko (tipa tjedan dana) samo da ga netko prijavi pa odjavi onda je isti fiktivan. A počeli su to strogo kontrolirati. Osim ovoga što sam naveo, sve što je napisao poštovani Miran svakako stoji.
  13. Neka se direktor prvo obrati tom šefu. Ne može biti povreda obveze iz radnog odnosa ako je imao odobrenje nadređenog. Opet, nije. Tim više što je imao odobrenje nadređenog. Neka odbije. Ništa ne potpisivati. Zatim neka čeka kako će poslodavac postupiti. Ima mogućnost zatražiti zaštitu svojih prava. Sve u svemu, u ovakvoj situaciji to ne bi moglo proći kao opravdani razlog za izvanredni otkaz. Eventualno otkaz skrivljen ponašanjem djelatnika, ali da bi poslodavac tako otkazao Ugovor o radu prvo mora ispuniti uvjete, odnosno dati djelatniku pisanu opomenu sa upozorenjem na obveze iz radnog odnosa.
  14. Ništa Vam ne propada. Imate pravo na razmjerni godišnji za prošlu godinu.
  15. Poštovani kolege forumaši, Imam nedoumicu. Zanima me vrijedi li za Opomenu pred otkaz zbog ponašanja radnika isti rok kao za izvanredni otkaz iz ZOR -a, onih 14 dana od datuma saznanja za činjenicu na kojoj se otkaz temelji? Može li poslodavac djelatniku uručiti navedenu Opomenu primjerice mjesec dana nakon događaja, ako je za događaj znao odmah nakon što se isti dogodio?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija