Jump to content

skriveni policajac


anonimno

Preporučene objave

policajac nije bio u službenom autu nego u Škodi bez ikakvih oznaka,skriven iza kombija.prije mene je zaustavio auto koje je vozilo oko 50 m.ispred mene,porazgovarao s vozačem i pustio ga zatim je mene zaustavio,pokazao mi laser kameru na kojoj nema broja auta ni datuma i tražio da platim kaznu od 300 kn.zbog prebrze vožnje.Nisam imao novaca pa je on napisao zapisnik i rekao mi ako ne potpišem zapisnik da će mi oduzet vozačku dozvolu.Sve se događalo po izlasku iz tunela-nekih 50-tak metara.Je li policajac postupio u skladu sa zakonom i imam li pravo žaliti se na ovaj postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sestra prijatelja je na pol. akademiji i ona kaže da pri zaustavljanju vozila policajac je dužan 'okrvljenom' predočiti datum i broj aparata za mjerenje brzine kad je bio baždiran. Bez te informacije pada na sudu????!!!!

 

Mene je zaustavio 12 km više od dopuštene ( 60 km), 80 metara od mjesta gdje se policajac sakrio pa skoro u moru i izletio ko manijak (nota bene bez uočljive jakne flouroscentne) dakle 80 metara dalje stoji znak 80 km......

(Put od Splita prema Omišu, cca 2km prije velikog tunela, nema zgrada nema djece nama pasa). Dali to stvara prijateljsku atmosferu između policije i građana ???? Sumnjam

Moja brzina nije nikog ugrožavala (punjenje proračuna).

Ps:

Postavljam pitanje ....imamli pravo na sumnju da brzina od 82 km i nije moja, ispred mene su bila 3 AUTA , NEMA NI SLIKE NI BROJA MOG AUTA.

PO MENI JE TA BRZINA MOGLA BITI NA BRZINOMJERU 7-8 SATI PO POČETKU NJIHOVE NJ SMJENE:

 

Ps:

Cvika - Cvitanovića pušta da pobjegne mene kriminalca u nenaseljenom mjestu 600 kuna ! Bravo Mr. Kirinu, bravo policijo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sestra prijatelja je na pol. akademiji i ona kaže da pri zaustavljanju vozila policajac je dužan 'okrvljenom' predočiti datum i broj aparata za mjerenje brzine kad je bio baždiran. Bez te informacije pada na sudu????!!!!

 

Aha, i broj značke i konfekcijski broj odijela, i što je to jutro doručkovao, inače paaaaada sve na sudu

 

 

Mene je zaustavio 12 km više od dopuštene ( 60 km), 80 metara od mjesta gdje se policajac sakrio pa skoro u moru i izletio ko manijak (nota bene bez uočljive jakne flouroscentne) dakle 80 metara dalje stoji znak 80 km......

 

Ne smije biti sakriven, mora biti na vidljivom mjestu, tako da vozač koji prekorači brzinu ima mogučnost prikočiti prije nego što ga ovaj skine laserom, nota bene ako je nešto 60 onda je to s razlogom 60.

 

PS: Sory na ovim ciničnim, provokativnim komentarima na ove nebuloze, al drugačije zaista nisam mogao, samo nadam se da stvarno ne misliš da su policajci, suci i ostali takvi naivci kakve ih ovdje navodiš.

 

SAVJET. poštuj prometna pravila i sve će biti ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora biti niti policajac niti uređaj za mjerenje brzine na vidljivom mjestu. Policajac mora podesiti uređaj tako da može na vrijeme reagirati i izaći na cestu, a to mora biti mjesto na kojem prilikom intervencije ne ugrožava sigurnost ostalih sudionika u prometu i isto tako da Vas može na vrijeme zaustaviti bez kojekakvih naglih kočenja itd.. Što se tiče pokazivanja broja uređaja ili bilo kakvih karakteristika uređaja to Vam ništa ne znači. Policajac je dužan samo da Vam kaže zašto Vas je zaustavio, a na Vaš zahtjev može Vam reći broj značke.

Nitko ne voli plaćati kazne ali šta je tu je. Nije niti policajcu drago što Vas je kaznio osim ako prema njemu niste bili arogantni. On radi svoj posao i za to je plaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka čast. slažem se s mrljavcem. i tvrdim da svakakvih ljudi ima. uvijek je policija, sud ili netko drugi kriv. šta bi oni trebali? objesiti plakate uz ceste i tako vam javiti da negdje iza ćoška čekaju sa uređajem za mjerenje brzine. ako ste krivi platite, kao i svaki drugi imate pravo žalbe. obožavam ovakve bisere. ne znaju šta bi, pa bum na službenike ove države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekima je nešto vrlo smiješno. meni nije. ja sam službenik ove države i ponosim se time. i svakomu ću pomoći pa čak i onomu tko je prekršio zakon. a da mi vi dođete voljela bih to ne učiniti. hvala bogu ima ljudi koji su mi zahvalni i nisu bezobrazni kao vi. stoga kad mi se jedan dnevno zahvali ja sam sretna. ispunila sam službenu dužnost, ali i bila čovjek. a za priče protiv države i drugie nadjite si drugo mjesto za tako nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad policajci odluče mjeriti brzinu kretanja vozila u nekoj ulici oni bi to morali najaviti, tako da sve babe u kraju to pričaju na placu!!

 

Nakon toga u toj ulici mora biti najmanje deset policajaca sa fluorescentnim prslucima i rotacijama na glavi, te mahati rukama i nogama da se u toj ulici mjeri brzina!!

 

Normalno to mora biti obilježeno i znakovima, horizontalnim i vertikalnim!!

 

Pod normalno je da to mora biti najavljeno i u pola osam na dnevniku dan prije, te u svim dnevnim vjestima!!

 

Nakon svih najava kad policajac zaustavi krokodila koji unatoč svim mogućim najavama i upozorenjima vozi više od dopuštenog mora dotičnog lijepo zamoliti da smanji brzinu kretanja, otpratiti ga kući i pomoći iznijeti stvari iz automobila!!

 

Nakon toga policajac mora dati tom vozaču 500 kuna i napisati blokić da mu je dao 500 kuna i lijepo se izviniti što je dotičnom gospodinu uzeo dragocjeno vrijeme zaustavljanjem!!

 

Ako je dotični gospodin iz društveno prihvatljive obitelji mora mu i preštihat komad vrta pod udarcima biča!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da ste fina osoba. Ima ih i takvih. Ja vidite nikad u životu nisam bio na državnom proračunu. Nisam dobio od države stan (eno ga neki šta su ga dobili preko 'službenika' već prodaju i zarađuju po 100000 EU), kao student nisam stipendiju, niti studentski dom, nikad u životu dobio kredit niti kredit karticu....Bio sam dragovoljac od prvog dana......Ja sam obični privatnik uredni porezni platiša, za kredit trbaju mi jamci- bogati privatnici to nemogu biti ali ološ i neradnici iz bivšiu YU poduzeća koji su by the way svi bankrot mogu......

E sad, niko nikad, ama baš niko nikad od državnih službenika nije odgovorio na moj upit. Čekam lokacijsku , kuća postoji 200 god......

 

Šta je sa Vesnom Balenović-POŠTENOM SLUŽBENICOM, Ankicom Lepej....

Dobri službenici????????? Jeeeeeeeee, dođite sutra, a gdje su vam taksane marke............na marendi su.........

Zemlja jada i tuge, bar tako kažu sve svjetski izvještaji o HR.

 

Na području mog malog mjesta svaki polcajac u penziji je švercova sirom cigaretama ribom (gojilišta) šećer, šunka, meso.....neki su naplačivali kazne blokovima starim 5-6 godina.....eno jučer jedan snimljen na HRTV gdje prima novac a kaznu povlači.....

Kome vi o policajcima i državnim službenicima, kuferima dijamanata, sudkinja rasprodala Brač......

Ps: sa ovim završavam doba službenico zašto u ovoj zemlji nama zakon o porijeklu imovine, pa i Al Capone je uhvačen samo na račun toga jer i tamo policija nije bial ajmo reći 'primjerena? !

Dobra Vam sreća, ja na moju sreću ništa nika ne tražim niti očekujem pa me i nije briga hoćete li je i kako naći !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Funny man, a real joker ! E pa onda ovako, derle od 17 godina posudi u oca auto , otac Hercegovaćki tajkun (bit će da je prije rata kopa vrtal za prihranit obitelj) dade sinčiću kljuće , otac dobro zna da sinčić nema dozvolu, sinčić dakako ubije na mjestu dvije curice, dobije 2.5 godine uvjetno, smanje mu i to na dvije godine uvjetno jer je o Bože moj iz ugledne familije i derle eno studira u Švicarskoj !.

)0 prijava ima Cvitanović, cijela Korčula zna, sud i braniteljica njegova ljubavnica, policija naša dična ga uhvati, 'pust' da se čovjek ide olakšat i gle čuda nema ga više nemogu (ne žele ga ni naći), pa Zagorac, pa Petrač........ I sad ja bi trebao za neznatno povišenje brzine u nenaseljenom mjest odraditi 'društveni koristan rad' a oni svi slobodni i bogati !.

You got the point????????

E da je zakon efikasan i jednak za svakoga nebi ovijeh redaka bilo.

Guess you still don't understand, valjda kao ona magarad u Saboru koja nisu znala uprit 3 dugmeta 'za', 'protiv' ili 'suzdržan' i tvrdili da im je Simens prodao kvarane aparate..........

 

 

OTVORI SE SINJE MORE, JADA LI JADA !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalite se,recite da je sjedio u automobilu i snimao Vas kroz staklo.To se ne smije i kod takvog snimanja može doći do pogreške.Izjavite na sudu da ste vozili iza drugog automobila kojeg navodite,te da smatrate da to ne može bizi Vaša brzina

je napisao:

policajac nije bio u službenom autu nego u Škodi bez ikakvih oznaka,skriven iza kombija.prije mene je zaustavio auto koje je vozilo oko 50 m.ispred mene,porazgovarao s vozačem i pustio ga zatim je mene zaustavio,pokazao mi laser kameru na kojoj nema broja auta ni datuma i tražio da platim kaznu od 300 kn.zbog prebrze vožnje.Nisam imao novaca pa je on napisao zapisnik i rekao mi ako ne potpišem zapisnik da će mi oduzet vozačku dozvolu.Sve se događalo po izlasku iz tunela-nekih 50-tak metara.Je li policajac postupio u skladu sa zakonom i imam li pravo žaliti se na ovaj postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija