Jump to content

stan i roditeljski odnosi


anonimno

Preporučene objave

Čujte, ona ima pravo raspolagati svojom nekretninom kako god želi. S druge strane, moglo bi se jedino postaviti pitanje uzdržavanja i to samo ukoliko ste redovan student (s obzirom da ste punoljetni), ili ako ste diplomirali, završili školovanje, svejedno pa se ne možete zaposliti, a i to traje godinu dana.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ste zato pomislili da vam pripada neki dio od prodanog stana, ali situacije se razlikuju i ja razumijem da nisu svi pravnici, zato valja pitati ako ništa drugo.

Ovo što vi govorite o "nekoj" osobi, najvjerojatnije je bilo upisano u gruntovnicu pravo doživotnog uživanja ili po dogovoru zabilježeno pravo treće osobe.No, to nema veze s vašim slučajem.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedna majka koja je nakon rastave dobila stan od muža, nema nikakvu obvezu da dio isplati, ako već ne svom , onda barem njegovom djetetu.

 

zašto tu nema nužnog dijela?

 

zašto se svi petljaju kod rađanja djece: te se smije te se ne smije radit pobačaj. te roditelji jesu, te nisu sposobni odgajat petero djece, pa jednima uzimaju 4.i 5. dijete, a drugima poklanjaju trosobne stanove. a kad dijete stvarno postane čovjek, onda: snađi se druže - nema države, nema zakona, ništa te ne štiti. i to je zakon i pravo. naravno , ja brkam pravo i pravdu, odnosno ne razumijem šta je šta.

 

a ja bih komentirala: blago siromašnima duhom, njihovo je kraljevstvo nebesko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ma dajte se smirite. vec nekoliko puta otvarate istu temu i uvijek vam isto odgovore.

 

jednostavno nemate nikakva prava.

vi ste onaj tip osobe koji ide od odvjetnika do odvjetnika ili od doktora do doktora uvjeren da ima neku dijagnozu i hoce od nekog potvrdu.

nema potvrde na vase nebulozne zelje.

 

mamica sa svojime moze sto hoce. na vama je da stvorite svoje i onda radite s tim sto hocete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ta mamica je sigurno neka prava j....čica, kad je čak i zakon štiti.

 

kako takve nađu one rijetke prave muškarce- ljude, a sve one divne brižne majke, trpe kojekave nesposobne gnjavatore i još k tome krute zakone i tromo i neprilagadljivo pravosuđe, te na kraju kojekakve lakome političare koji se njihovom sudbinom služe u parolama za svoje predizborne kampanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znate sto pricate.

mama moze sa svojim vlasnistvom sto god hoce.

stiti ju zakon koji je isti u svim civiliziranim drzavama u tom dijelu.

nemam nikakava sazaljenja za osobama koji dijele roditeljevu imovinu za njihova zivota.

nadjite si posao, stvorite nesto pa onda uzivajte u tome.

roditelji su duzni jedino brinuti se za djecu dok ih ne osposobe za zivot a onda nogom u dupe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi gospodine, našla sam si posao, stvorila sam mnogo, i sama othranila kćerku- redovna je studentica uz potporu ministarstva bez potvrde branitelja i nisam ništa dobila od svog bivšeg - sad ga ganjam preko ambasada da plati šta je dužan.

 

međutim, dobila sam mnogo od svojih roditelja: nesebičnu ljubav, nekretnine koje sui mi velik teret za održavanje i ćuvanje (jer tko je vidio da samohrana majka ima takve nekretnine) i na kraju veliku obvezu prema roditeljima jer su me zaista zadužili.

 

pored svega, moja kćerka koja ima tek devetnaest godina već odavno sudjeluje u svim odlukama vezanim uz nekretnine, iako je to uopće ne zanima. ali ja smatram, čitajući savjete pravnika, da mora što prije krenuti u svije odraslih : svijet nemilosrdne otimačine.

 

na kraju: onim muškarcima koji su svjesni toga, da majka koja je devet mjeseci pupčanom vrpcom vezana uz svoje dijete, je ipak ta, koja najviše ima pravo da joj dijete pripada, i koji u slučaju razvoda uprav zato ostavljaju dom bivšoj ženi i na kraju svome djetetu, možda čak i kao nadomjestak za sve ono što mu nakon razvoda više neće moći pružiti, upravo tim muškarcima bih savjetovala da nekretnine ne ostavljaju svojim bivšim ženama, već humatirnim udrugama, jer će tada njihovo dijete prije dobiti stan za početak života, nego ako ih ostave ovakvim mamicama.

 

dodala bih još: nadam se da će mamica barem toliko sazrijeti do kraja svog života, da neće jednom kad bude bespomoćna i nemoćna, pasti na teret svoje kćerke, koja ostaje bez ikakvih prava i zaštite zakona u vrijeme kada se i za djecu iz domova skuplja novac za stan za početak života.

 

ne bih trebala više ništa reći, ali ne mogu šutjeti: zavidim mamici šta je našla takvog muža, a ja svog moram ganjat. ali zato imam divne kolege od prvog dana fakulteta do danas ( koji su nažalost svi u sretnim brakovima), a imam i majčinstvo i rad kao moj osobni životni odabir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

dragi gospodine, našla sam si posao, stvorila sam mnogo, i sama othranila kćerku- redovna je studentica uz potporu ministarstva bez potvrde branitelja i nisam ništa dobila od svog bivšeg - sad ga ganjam preko ambasada da plati šta je dužan.

 

međutim, dobila sam mnogo od svojih roditelja: nesebičnu ljubav, nekretnine koje sui mi velik teret za održavanje i ćuvanje (jer tko je vidio da samohrana majka ima takve nekretnine) i na kraju veliku obvezu prema roditeljima jer su me zaista zadužili.

 

pored svega, moja kćerka koja ima tek devetnaest godina već odavno sudjeluje u svim odlukama vezanim uz nekretnine, iako je to uopće ne zanima. ali ja smatram, čitajući savjete pravnika, da mora što prije krenuti u svije odraslih : svijet nemilosrdne otimačine.

 

na kraju: onim muškarcima koji su svjesni toga, da majka koja je devet mjeseci pupčanom vrpcom vezana uz svoje dijete, je ipak ta, koja najviše ima pravo da joj dijete pripada, i koji u slučaju razvoda uprav zato ostavljaju dom bivšoj ženi i na kraju svome djetetu, možda čak i kao nadomjestak za sve ono što mu nakon razvoda više neće moći pružiti, upravo tim muškarcima bih savjetovala da nekretnine ne ostavljaju svojim bivšim ženama, već humatirnim udrugama, jer će tada njihovo dijete prije dobiti stan za početak života, nego ako ih ostave ovakvim mamicama.

 

dodala bih još: nadam se da će mamica barem toliko sazrijeti do kraja svog života, da neće jednom kad bude bespomoćna i nemoćna, pasti na teret svoje kćerke, koja ostaje bez ikakvih prava i zaštite zakona u vrijeme kada se i za djecu iz domova skuplja novac za stan za početak života.

 

ne bih trebala više ništa reći, ali ne mogu šutjeti: zavidim mamici šta je našla takvog muža, a ja svog moram ganjat. ali zato imam divne kolege od prvog dana fakulteta do danas ( koji su nažalost svi u sretnim brakovima), a imam i majčinstvo i rad kao moj osobni životni odabir.

 

kakvi su vam to glupavi stavovi, dobila od muža, dijete PRIPADA (kao da je stvar) majci jer je bilo s njom devet mjeseci vezano pupčanom vrpcom, mamica je ovakva ili onakva, bla bla bla....

žena je valjda stekla imovinu zajedno sa svojim mužem, pa su je valjda i podjelili pošteno. nemate pojma u kakvim su odnosima majka i kćer, kao ni svi mi ostali ovdje, pa je totalno neosnovano moralizirati...

a svoju ogorčenost ponašanjem svoga bivšega muža, društvom i životom kao takvim čuvajte za sebe, ne morate se ovdje istresati....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato ću vam ja pojasniti (osnivačica teme): tata je dobio stan na uštrb posla (tada je to tako išlo, ako zbog posla seliš u drugi grad-daju ti stan)u kojem smo živjeli nekoliko godina. tada su se razveli i ja sam pripala majci kao i stan zbog mene iako sam htjela živjeti s ocem, ali to kao nije bilo dobro za mene jer je tata bio u podstanarima i dobio novo dijete iz drugog braka. s majkom se nisam nikad dobro slagala, jer su nam karakteri vrlo različiti. otišla sam na fax u drugi grad, nakon toga se zaposlila i vratila se doma. sad ona želi prodati stan i otići živjeti s novim dečkom, a ja na ulicu jer eto imam posao i plaću od 37oo kn.zato sam i postavila to pitanje ovdje, pa hvala svima koji su mi odgovorili...pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja, ona grozna rospija koja se istresa, želim pohvaliti mladu damu koja se poslije ovih burnih reakcija ogorčenih i neogorčenih žena, pa i ukalupljenih muškaraca, ipak javila svojom zahvalom.

 

vjerujem da će uspjeti u životu, jer je pkazala da je pametnija i snažnija od svih nas.

 

samo tako dalje.

 

moja iskrena podrška i najljepše želje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa, ako je tako, javi te se onda onima koji sada apeliraju na građanstvo da dobrotvornim prilozima pomognu djeci iz domova bez roditelja da im se kupi stan i da sami krenu u život. jer ako vi smatrate da ovoj mladoj dami ne trebaju pomoći roditelji da krene u život, ne znam odakle nekome ideja da traži od hrvatskog puka da pomogne tamo nekoj siročadi bez roditelja da im se kupi stan (trenutačno se upravo HTV-u vrti jedan takav poziv na dobrovoljni prilog).

 

naravno da ne mislim da ne treba pomoći sirotoj djeci bez roditelja. ali ne mogu si pomoći, ne trpim dvoličnost. kako se može u jednoj državi na njenoj zaista nacionalnoj televiziji tražiti pomoć za kupnju stanova nezbrinutoj djeci iz domova , a istovremano zakonodavstvo i sudstvo uopće ne smatra potrebnim da zaštiti mlade ljude od ovdje sada očito rasipnih roditelja, točno majke. ovdje se ne traži od siromašnog hvatskog puka da udomljava tuđu djecu, već od zakonodavstva da zaštiti svoje mlade državljane i pomogne im da saćuvaju imovinu na koju sva druga djeca '' s roditeljima '', imaju MORALNO pravo .

 

Savjetujem mladoj dami da se obrati za pomoć u centar za socijalnu skrb, a onda dalje. sigurno će nailaziti na brojna zatvorena vrata i negativne odgovore. ali bolje i tako, nego da između redaka zakona traži za nju povoljna rješenja. jer slušajući pravnike, treba se prilagoditi zakonima i ostvariti svija prava unutar zakonskih okvira. a to bi u krajnosti značilo - makni majku s ovog svijeta i pripast će ti nužni dio. u takvom zakonodavstvu sigurno može biti i onih koji tako razmišljaju. a onda kada se to desi, pravnici bi rekli: ''sve je ukazivalo na to, ali... inertnost sudstva i ... desilo se šta se desilo''.

 

ne razumijem koji je cilj takvog zakonodavstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majka zaista nije dužna ništa više. samo kad ostari , a hormoni zaljubljenost nestanu, šta mislite tlo će biti taj kome će se obratiti za pomoć. na žalost i tu sam priču vidjela. onaj tko to nije vidio ne zna kakve su to traume i kako je to jadno, kad bespomoćna starica majka nema kud , i traži utočište kod svog djeteta koje je od rođenja zapostavljala. a žena kod nas još uvijek u ime ljubavi prodaje jedinu imovinu koju ima, izvlašćuje kćer, a tamo gdje odlazi, pitanje da li će steći bilo kakva prava, i sve to zbog onog : kakav je takav je - muškarac je.

 

da ovdje ne susjećam sa kćerkom, ja kao žena, savjetovala bih majku da dobro razmisli prije prodaje. a ako već prodaje u ime zajedničkog živita, da tamo gdje odlazi traži upis suvlasničkog omjera na nekretnini njenog budućeg, i to zato da bi zaštitila sebe, ne svoje dijete.

 

naravno, pitanje nije bilo tako postavljeno i ne traži takav odgovor. ali kad se majka već javila, oni koji žele zaštiti njena prava, trebali su se sjetiti te činjenice - da joj ne prijeti opasnost od njenog djeteta, već od njenog ljubljenog muškarca.

 

zašto pravnici tu reagiraju emotivno, a ne iskustveno i profesionalno. upravo pravnici imaju najbolji uvid u odnose između ljudi, i najbolje znaju kako se nekretnine lako gube, ili rečeno riječnikom običnih ljudi: uvid u ljudske sudbine.

 

sada, umjestu da pomažem mladoj smionoj dami koja je osvojila sve moje simpatije, pomažem onoj tipičnoj .......

 

međutim, znam da majka iz svega šta sam napisala neće izvući nikakvu pouku, ali će zato kćerka koja je od rođenja ostavljena da se sama snalazi u životu, i na kraju sama odabrala ispravan put, naći pravi izlaz i u ovoj situaciji, usprkos krutom i bešćutnom zakonodavstvu.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija