Jump to content

Korištenje starog godišnjeg odmora zbog komplikacija u trudnoći


Smucalo

Preporučene objave

Pozdrav,

imam 24 dana neiskorištenog godišnjeg odmora koji sam stekla ove godine (2019.), ali sam u međuvremenu otvorila komplikacije u trudnoći i neću moći iskorititi GO u ovoj kalendarskoj godini.  

Termin poroda je u 2.mj. 2020. i bit cu godinu dana odsutna s posla zbog korištenja rodiljnog i roditeljskog dopusta.

 

Hoću li moći iskoristiti GO iz 2019 (24 dana)  u 2021. nakon što se vratim s rodiljnog i roditeljskog dopusta?

 

Puno hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, gala385 je napisao:

Ne. Prenijeti se može samo godišnji odmor iz prethodne godine u sljedeću. Dakle god. za 2019. najkasnije do kraja 2020.

Hvala.

Možete mi pojasniti na što se onda ovo odnosi: 

Zakon o radu - 

Prenošenje godišnjeg odmora u sljedeću kalendarsku godinu

Članak 84.

(4) Godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti te korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, radnik ima pravo iskoristiti po povratku na rad, a najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

(5) Iznimno od stavka 4. ovoga članka, godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji radnik zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju nije mogao iskoristiti ili njegovo korištenje poslodavac nije omogućio do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine, radnik ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odnosi se na točno Vaš slučaj.

Prenijeti možete godišnji samo iz godine koja prethodi povratku na posao, dakle 2020 + 2021.

Institut prenošenja godišnjeg odmora dopušta prenošenje neiskorištenog dijela godišnjeg odmora samo na iduću godinu, (npr. stečeni godišnji odmor za 2012. godinu može se prenijeti na 2013. godinu), a ne na godine koje iza nje slijede.

 

Konfuzno, ali navedeno je stav Ministarstva rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija