Jump to content

Tko je u stvari javni bilježnik?


masej

Preporučene objave

oprostite ovo pitanje, ali ja stvarno neznam koje sve usluge vrši javni bilježnik.

Uskoro ču morati na ostavinsku raspravu, pošto neživim u Hrvatskoj, nezam kome da se obratim prije toga za neke savjete.

Jer prije nego što dođe do nesporazuma, mi ne treba odvjetnik, a tko me mogao posavjetovati?

 

Hvala za svaki odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko idete na ostavinsku raspravu, a imate nekih nedoumica ili pitanja ili trazite odredjeni savjet, najpametnije je ipak otici kod odvjetnika.

 

Svaka cast javnim biljeznicima i njihovoj dobroj volji da Vam izadju u susret sa savjetima, ali za pitanja po ostavinskim raspravama pametnije je (mozda skuplje, ali ipak pametnije) izabrati - odvjetnika.

 

Na ostavinskim raspravama zna doci do cinjenicnih nebuloza koje se kasnije moraju ispravljati raznim nasljednopravnim izjavama, podnescima sudu ...

 

Cemu sve to, ako imate sumnji, konzultirajte odvjetnika ...

 

Samo jedan primjer. Na ostavinskoj raspravi iza mojeg pokojnog oca, nismo angazirali odvjetnika.

 

Izmedju ostalog, u kuci, koja je bila predmet ostavinske rasprave, nalazi se uvedena telefonska linijia (telefon) ciji je pretplatnik bio (i ostao je ?!) - moj pokojni otac.

 

S obzirom da nitko nije spomenuo telefonsku liniju, nije uvedena u ostavinsku raspravu.

 

Kada smo dobili rjesenje sa rasprave, nismo reagirali, nismo se ni sjetili na telefon.

 

Nakon godine dana, kada smo htjeli uvesti usluge koje danasnji T-Com pruza, trebali smo izmedju ostalog donijeti rjesenje o nasljedstvu iz kojeg je vidljivo da telefonsku liniju "nasljedjuje" moja majka ili ja.

 

S obzirom da to nemamo, trazili smo od suda da se to u rjesenju izmijeni.

 

Sud je odbacio molbu, navodeci kako nemamo nasljednopravne izjave ostalih nasljednika o tome da se slazu sa istom.

 

U medjuvremenu je jedan nasljednik umro, a za drugog se ne zna gdje je (... negdje u Svedskoj, ne koristi internet, ....upucen je sluzbeni zahtjev, dobili smo adresu, ali na toj adresi - ne zivi nitko !) ...

 

Situacija je ostala slijedeca : nakon birokratskih zavrzlama, odlucili smo da moj pokojni otac (koji vise nema nikakve imovine...) ostane vlasnik telefonske linije, jer situaciju ne mozemo promijeniti (osim namjerno ne platiti telefon pa da ga iskopcaju zbog neplacanja).

 

A sto bi bilo da je rijec o necem mnogo vaznijem ?

 

Da smo imali odvjetnika, ne bi nam se to dogodilo ... pa jos i sad ispravljamo neke probleme vezane uz nasljedstvo ... sto dovoljno govori samo po sebi.

 

Dakle - javite se i konzultirajte se sa odvjetnikom koji u tom slucaju moze i prisustvovati ostavinskoj raspravi. Posliije ce Vam biti teze rjesavati probleme, ako nastanu.

 

Bolje sprijeciti nego lijeciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija