Jump to content

Storno ugovora na daljinu


indijanec

Preporučene objave

Poštovani,

Trebao bi jedan savjet o ugovoru sklopljenom na daljinu, a između pravnih osoba.

Vlasnik sam firme kojeg su kontaktirali telefonkim putem (obaviješten sam da se snima), te nudili svoje usluge. Pristao sam da mi sve pošalju na mail. Da ne ulazim u detalje, dan iza sam odlučio da uslugu storniram. Kako su oni već poslali kurira da mi uruči svoje proizvode, te poslali mailom pristupne podatke za portal; odlučio sam ih mailom obavijestiti da odustajem od dogovorenog, te da ću kurira vratiti pošiljatelju (što sam i učinio), te da ih molim povratnu informaciju kako dalje da postupimo za storno svega.

Na taj mail nikada nisam dobio odgovor. 

Sve zajedno traje već 40tak dana. Nakon mog maila za storno su me kontaktirali neborojno puta što telefonom što emailovima (novo kreiranim), davali popuste.

Ponovio sam mail za storno 2x ali kao da sam ga slao 'u prazno'.

Nakon što sam shvatio da me ignoriraju, postupio sam isto te ignorirao njihove telefonske pozive te mailove.

Otišli su toliko daleko da su račun dostavili oni osobno. Nije došao službenim putem. Dakle, taj račun ne postoji.

Sada me pak mailom obaviještavaju da imam par dana za platiti iznos koji je čak veći od prvotno dogovorenog.

Vjerujem da sve komplicira što je situacija između pravnih osoba/kompanija.

Moje pitanje je:

Na koji način se mogu pravno otarasiti ovakvog neumjesnog poslovanja?

Unaprijed hvala na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, u pravu ste, Zakon o zaštiti potrošača se ne odnosi glede raskida ugovora na pravne osobe, već samo na fizičke osobe izvan svoje profesionalne djelatnosti. 

No ako je u pitanju proizvod, koji ste vratili i otkazali, tada je ugovor raskinut, Vi ste sa svoje strane vratili ono što ste primili na ime ispunjenja ugovora, a to mora i druga strana. Odnosno, nemaju Vam pravo naplatiti proizvod koji niste niti primili. Tako da, neka Vas tuže, Vi s njima niste stupili u ugovorni odnos, odnosno ako i jeste, taj ugovor je raskinut Vašom jednostranom izjavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija