Jump to content

HZMO-UPOMOC


anonimno

Preporučene objave

Kao obrtnik 10.12.1991 mobiliziran sam, iako sam radio za Hrvatsku vojsku i imao potvrdu za to. Imao sam ženu koja ne radi i malo dijete od 2 mjeseca, koje sam ostavio bez ikakvih primanja. Naša egzistencija bila je time narušena. Moja samostalna radnja (obrt) bila je time uništena. Osim što sam izgubio stranke problem je bio i u skupoj kemijskoj liniji za galvanizaciju, u koju sam prethodno uložio, a mora se održavati i rabiti. Za nastalu štetu nisam uspio dobiti naknadu. Za vrijeme dok sam mobiliziran, općinska uprava tereti me za sva davanja pa tako i za mirovinsko.

05 12.1995. Zatvorio sam samostalnu radnju sa preplaćenim porezom od 2.218,82 Kn. Ostao mi je otvoren dug mirovinskog osiguranja 4.819,57 Kn u kojem je naravno i vrijeme kad sam bio mobiliziran i sudjelovao u ratu.

Ni nakon nekoliko pokušaja nisam to uspio riješiti. Vozali su me od vrata do vrata, od zgrade do zgrade.

I nakon zatvaranja radnje dolaze nova zaduženja za 1. kvartal 1996., pa 3.kvartal 1998., pa taksa na tvrtku, te pripadajuća kamata. Svake bi godine urgirao, nazivao, dolazio, međutim iduće bi godine opet dolazilo novo zaduženje + kamata.

Totalni nered.

Sada nakon 10 godina od zatvaranja samostalne radnje, dobivam od porezne uprave – ispostava Zagreb-centar opomenu pred ovrhu na 24. 594,94 Kn.

Glavnina duga je :

DOP. ZA MO NA TEM. GEN. SOLI. ZA 15.861,85

OS. KOJI PLA. DOP. TEMELJEM RJEŠ. PU 4.945,47 = 20.807,32

 

NOVČANE KAZNE ZA PREKRŠAJE, ODUZETA IM.

KORIST I TR POSTUP.-PU 1.558,92Kn iz '91 ili ranije

POREZ NA TVRTKU ODNOSNO NAZIV 375 + 601Kn

Kaj da radim?

Jel ima momenata zastare?

Dug iz mirovinskog je iz razdoblja 91-95

Unapred zahvalanDug :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija