Jump to content

ukopno mjesto


mikivg

Preporučene objave

Poštovani,

ja i moja sestra imamo pravo ukopa u grobu sina moje sestrične.U grobu su pokopani moja baka,djed i moj otac.Sin moje sestrične  je taj grob prodao.Može  li novi vlasnik osporiti pravo ukopa meni i mojoj  sestri? Može li maknuti nadgrobnu ploču i izbrisati imena pokopanih? Što je sa posmrtnim ostacima moje bake,djeda i oca?

S poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne prodaje se grob, odnosno grobno mjesto, već pravo korištenja grobnog mjesta. Korisnik grobnog mjesta može dopustiti privremeno pravo ukopa drugim osobama, no ustupom prava korištenja se to pravo privremenog ukopa vjerojatno utrnulo. Novi korisnik može maknuti nadgrobnu ploču, a posmrtni ostaci se po upravi groblja trebaju premjestiti u zajedničku grobnicu namijenjenu za tu namjenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi točnog odgovora na upit,nakon objašnjenja pravne službe Gradskih groblja,a u svrhu pojašnjenja budućim korisnicima portala Legalis:

Korisnik,stari ili novi,ne može osporiti pravo ukopa meni i mojoj sestri

Korisnik može skinuti i postaviti novu nadgrobnu ploču,ali na novoj ploči, iza,sa strane mora postaviti ploču,veliku ili malu,sa imenima pokojnika pokopanih u tom grobu.

Posmrtne ostatke ne može na svoj zahtjev premjestiti,već samo tražiti prekop tj.posmrtni ostaci ostaju u istom grobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija