Jump to content

Naslijedstvo ovrhe


Dalsy

Preporučene objave

Postovani, molim Vas za savjet sto uciniti. 

Moj otac je otplatio kredit jedne osobe i tuzio ga, dobio je tuzbu i toj osobi je sjela ovrha, u medjuvremenu je moj otac preminuo i mama je preuzela ovrhu nad tom osobom. Godinu dana mu se je skidalo 100 kn (glavnica kredita je cca 40 000 kn, sa kamatama oko 120 000) jer je ta osoba bila smjestena u udomiteljskoj obitelji. Stvar je u tome da je ta osoba preminula i obustavila se je isplata ovrhe.  Gdje god pitamo nitko nista ne govori sto moramo uciniti da i ta ovrha udje u naslijedstvo i da nam se nastavi otplata.  Na koji naci mozemo doci do toga da nam se isplati bar glavnica duga tj ostatak glavnice. Unaprijed Vam zahvaljujem. Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Dalsy je napisao:

Postoji rjesenje Suda da sve ide sa oca na nju

Sve bi mi bilo jasno iz Vašeg odgovora da ne postoji više vrsta različitih rješenja. Mislite li na rješenje o nasljeđivanju koje je doneseno u ostavinskom postupku? Ili mislite na rješenje o prekidu i nastavku postupka u odnosu na majku u ovršnom postupku? Ili ...?

Prije 38 minuta, Dalsy je napisao:

sve je islo preko Fine

Izravno ste tražili provedbu ovrhe preko Fine ili je sud donio rješenje o ovrsi na novčanim sredstvima ovršenika, a koje je onda dostavljeno od strane suda Fini?

, Borbena7 je napisao:

Da li je iza te osobe proveden ostavinski postupak i da li postoji pravomoćno rješenje o nasljeđivanju?

Na ovo mi još uvijek niste odgovorili, iako pretpostavljam da još nije proveden ostavinski postupak s obzirom da je ovršenik preminuo tek prije mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, Dalsy je napisao:

Ne znam je li bio ostavinski postupak

Ovo ćete morati saznati, štoviše trebat ćete pribaviti pravomoćno rješenje o nasljeđivanju iza pokojnog ovršenika.

Prije 48 minuta, Dalsy je napisao:

Od fine koliko znam.nismo dobili nikakvo rjesenje

Od Fine niste ni trebali dobiti rješenje, jer oni nisu ovlašteni donositi rješenja. Ali ste od suda trebali dobiti rješenje o ovrsi, koje je istovremeno dostavljeno Vama, ovršeniku i Fini. U svakom slučaju ovdje se radi o ovrsi koju provodi sud, tako da pravomoćno rješenje o nasljeđivanju iza pokojnog ovršenika trebate dostaviti sudu pozivom na gornji poslovni broj spisa, te popratnim podneskom zatražiti da se napravi prekid postupka u odnosu na ovršenika s obzirom da je isti preminuo, te da se njegovi nasljednici temeljem pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju pozovu da preuzmu postupak u ovoj pravnoj stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija