Jump to content

Nekonzumirani ugovor o radu


Sime 3

Preporučene objave

Poštovani, 

Molim Vas odgovor i savjet.
Dakle, trenutno odrađujem otkazni rok kod sadašnjeg poslodavca.
Trebao sam preći na novi posao kod drugog poslodavca sa 01.04.2020.
Za taj novi posao imam potpisani ugovor na neodređeno sa probnim rokom od 6 mj.
Kod sadašnjeg poslodavca imam potpisan sporazumni raskid ugovora te obučavam novog djelatnika poslu, dakle na moje je mjesto zaposlen novi kolega U neformalnom razgovoru sa novim poslodavcem kaže mi da je ipak neizvjesno hoće li me zaposliti obzirom na situaciju sa virusom.
Ako dobro tumačim zakon o radu, ukoliko me novi poslodavac ne prijavi, a na starom poslu sam potpisao sporazumni otkaz, nemam nikakvo pravo kao nezaposlena osoba u smislu naknade, osiguranja..
Eventualno privatne tuzbe za izgubljenu korist protiv novog poslodavca.
Na hzz su mi odgovorili da mi trenutno nisu u mogućnosti odgovoriti na postavljeno pitanje?!?!

 

Srdačan pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Sime 3 je napisao:

Ali u ovom primjeru nije potpisan ugovor s datumom početka rada.

Zapravo je ista situacija, jer je korisnik prihvatom ponude sklopio ugovor o radu s poslodavcem, ali ne u pisanom obliku. Tako da dobro tumačite, da nemate pravo na naknadu s biroa, ali imate mogućnost svoja prava potraživati sudskim putem. Ne bi bilo loše da na to upozorite poslodavca tj. da imate sklopljen ugovor o radu i da ćete u slučaju otkaza svoja prava morati potraživati sudskim putem, jer da Vas je doveo u nezavidan položaj, odnosno da ste zbog zablude dali otkaz i na taj način da ste ostali bez redovnih primanja, moguće naknade za nezaposlene itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija