Jump to content

Ležeća ostavina


anonimno

Preporučene objave

LEŽEĆA OSTAVINA

Poštovane kolege,

 

Da li ste ste ikad u praksi susreli s tzv. ležećom ostavinom?

 

Naime, stranka od mene zahtijeva klasičnu tužbu radi ispravka uknjižbe i utvrđenja prava valsništva, no u zemljišno knjižnom izvatku je u listu b upisano je LEŽEĆA OSTAVINA Mate MAtić za cijelo.

 

Nadalje Mate Matić i jest prednik tužitleja, ali kako se riješiti ležeće ostavine i prenijeti nasljedstvo na Matu Matić-a?

 

Kako formulirati tužbeni zahtjev?

 

Hvala unaprijed

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako općini (pravnoj osobi) dokazati pravni slijed?

 

Jedino presudom na utvrđenje prava vlasništva dojselošću mogu općini (možda je i RH) dokazati pravni slijed odnosno posjed.

 

Kad odem do državne službe za jednostavnije stvari gledaju me kao padobranca, a kamoli za ovo.

 

Možete li mi molim Vas detaljnije objasniti postupak?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ležeća ostavina u hrvatskom nasljednom pravu kao institut ne postoji niti je uređen bilo kojim propisom , ovo je neki teški lapsus ne znam koga...nevjerovatno, naime u hrvatskom nasljednom pravu nalsjednici nasljeđuju ex lege ostavitelja u trenutku njegove smrti, međutim u nekim pravima napr u francuskoj ...postoji period između smrti ostavitelja i prihvata nasljedstva od strane nasljedniika...a u tom periodu imovina ostavitelja se naziva LEŽEĆA OSTAVINA.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija