Jump to content

Uvođenje ručnog rada u obrt


RBab

Preporučene objave

Lp 

Otvaram butik (paušalni obrt) Samouka sam i krojim i izrađujem torbe ali nemam školu završenu za to. Prije godinu i pol dana mi je gospođa u uredu za obrt rekla da mogu uvesti kao prodaja gotovog proizvoda, da je to kao neka rupa u obrtu gdje inače mnogi sve i svašta prodaju, a sad kad sam išla prije 3 mj je druga gospođa zadužena za to, kaže da ne mogu da moram imati školu za to.

Da li tko zna odgovor na to ? Veseli me rad koji radim, i dobra sam u tome (unikatno ručno rađene torbe). Studiram na fakultetu, i oko sam otvaranja obrta i nemam baš vremena za škole i tečajeve.

Hvala svima, lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , RBab je napisao:

a sad kad sam išla prije 3 mj je druga gospođa zadužena za to, kaže da ne mogu da moram imati školu za to.

To vam je prema NKD (nacionalna klasifikacija djelatnosti) 15.12.01 koja je vezana djelatnost i za koju je potrebno biti galanterist. 
Postoje tri načina da to zaobiđete:
1. zaposlite nekoga sa tom strukom i onda se možete baviti s time (ali onda paušalni obrt nema smisla)
2. upišete večernju školu za galanterista pa kad dobijete svjedodžbu otvorite obrt
3. registrirate djelatnost proizvodnje ostale odjeće i pribora za nju (14.11). To nije vezani obrt tako da bi ga mogli otvorit sa bilo kojom školom 

 

 

prije 1 sat , RBab je napisao:

Studiram na fakultetu, i oko sam otvaranja obrta

Nadam se da ste svjesni da kad otvorite obrt da gubite studentska prava (ali ako ste redovni student ostajete redovni student) i da si morate plaćati mirovinsko, zdravstveno te da odgovarate osobno za dugove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija