Jump to content

Prekoracenje brzine u Italiji


Ditazg

Preporučene objave

Molim vas za pomoc. Dobila sam kaznu za prekoracenje brzine u Italiji, prekrsaj je pocinjen u 11/2017

Prva dva puta je kazna dosla obicnom postom na talijanskom ili engleskom sto sam izignorirala jer nije na jeziku tablice auta. Oba puta obicnom postom.

Medjutim sad sam dobila od odvjetnika, prevedeno na hrvatski i dosta uvecano.

Kazna je opet dosla obicnom postom, a ne preporucenom, a kako nisam ni bila kuci, vec je i prosao rok za uplatu.

Interesira me slijedece:

1. Da li moram platiti kaznu s obzirom da nema dokaza o preuzimanju pisma

2. S obzirom da sam promijenila auto/tablice u medjuvremenu da li me mogu negdje u Italiji zaustaviti kao vlasnika i koja je procedura u tom slucaju

3. Ima li smisla zaliti se i tvrditi da se do sada nisu primile opomene

Puno hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. moje tople preporuke su da platite kaznu (Vvjerovatno ste dobili račun na koji trebate platiti kaznu ili neku uplatinicu u sastavu tog tzv. information lettera), pogotovo ako namjeravate opet jednog dana ući u Italiju 

2. mogu, zbog toga vam i savjetujem da platite (policije u eu su povezane jednim sustavom u kojem je to lako vidljivo)

3. ne

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru

 

Dobila sam dvije uplatnice

1. Origninalnu  na oko 160eur za koju uname/pass ne radi, vjerovatno je aktivan kroz neko vremensko razdoblje

2. Od odvjetnika na hrvatskom koja je oko 430eur

Meni je nekako bez veze da oni sa svoje strane ne postoju propise urucenja kazne, a da je posljedica toga da ja placam vece iznose. 

S tim da prvu uplatnicu u tom nekom roku di su moguci popusti nisam ni dobila, vjerovatno se zagubilo po posti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da preciziram koje su mogućnosti države EU sa nenaplaćenim kaznama:

..."sukladno Odluci 2005/214/JHA, svaka država članica EU, dužna je izvršiti pravomoćnu sudsku odluku (naplatu novčane kazne) druge države članice EU i u tom slučaju naplaćeni novčani iznosi (novčane kazne iznad 70 eura) pripadaju državi koja je provela izvršenje. Iz toga proizlazi da država članica EU ukoliko ne uspije naplatiti novčanu kaznu od počinitelja prekršaja sa prebivalištem u RH, može izvršenje istog ustupiti RH. Jednako tako, država u kojoj je počinjen prekršaj, može poduzeti i sve druge pravne korake koji joj se nalaze na raspolaganju. Dakle, ukoliko novčani iznos za pojedini prekršaj nije plaćen (obavijest nije na hrvatskom jeziku), država u kojoj je prekršaj počinjen ne može izvršiti prisilnu naplatu, odnosno ustupiti naplatu novčane kazne RH, ali ponovnim ulaskom počinitelja na njen teritorij, može poduzeti mjere protiv istog, odnosno vozila (ukoliko do tada nije nastupila zastara)."

Prema tome, Vi odlučite kako ćete postupiti. Ndam se da sam Vam sa ovim pomogao. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija