Jump to content

Ovrha


Samopošteno

Preporučene objave

Pozdrav, imam pitanje; protiv mene se vodio ovršni postupak koji je pravomoćno okončan a predmet spora je bila alimentacija za djecu. Okončan je u moju korist. Sada je pokrenut ovršni postupak od strane RH za tu istu alimuntaciju koju je druga strana primala kao naknadu od centra za soc skrb jer se u prvotnom postupku koji je bio u tijeku nije moglo od mene naplatiti zbog nevjerodostojne isprave (po mojem viđenju) itd. i štošta nezakonitog, pa je moje pitanje može li se o istom dvaput? Ili mi je karma takva...:))

Unaprijed zahvaljujem na odg..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, Borbena7 je napisao:

Premalo ste dali informacija...

Tko je vodio spor protiv Vas, zašto i kako glasi izreka pravomoćne odluke? Na što mislite kada kažete da je u pitanju nevjerodostojna isprava?

Aha ..ovak uglavnom pokrenuo je bivši suprug protiv mene  u svrhu naplate alimentacije, da se automobil koji glasi na mene upiše založno prava.ak sam dobro skužila u slučaju da ja auto prodam tražbina bi se naplatila..e sad pošto ja nisam u posjedu tog auta već je auto kod njega  (supruga) sud je pošto od dana od donošenja zaključka a u roku osam dana sam bila u obvezi predati sutomobil (koji nisam mogla predati jer je bio kod njega), obustavio postupak jer ovrhovoditelj u roku od 60 dana nije predložio oduzimanje vozila. Makar mislim da jest . predložio ( pošto mi je policija došla na vrata i tražila auto, pa su skužili da auto nije kod mene) .  Uglavnom obustavljena je ovha..na temelju čl. 162 st. 1 i čl 161. st 1. Ovršnog zakona. Ostalo niš ne piše o mojim žalbenim navodima...e sad šta nije bitan predmet spora? Jer opet se sad raspravlja o istoj tražbini..

U izreci piše da se obustavlja rješenje o ovrsi broj...ha ha rješenje o rješenju...pa da poludiš..:)

 

uređeno: od Samopošteno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje su u pitanju dva različita ovršna postupka, za različite tražbine i od različitih vjerovnika. U ovrsi ovrhovoditelj može pokušavati prisilnu naplatu koliko god puta želi i tako sve dok se dug u cijelosti ne podmiri. Tako da uz ovrhu RH koja je u tijeku i koja je zakonita, može očekivati nove pokušaj ovrhe od strana oca i to na predmetu i sredstvu ovrhe kojega on izabere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovdje su u pitanju dva različita ovršna postupka, za različite tražbine i od različitih vjerovnika. U ovrsi ovrhovoditelj može pokušavati prisilnu naplatu koliko god puta želi i tako sve dok se dug u cijelosti ne podmiri. Tako da uz ovrhu RH koja je u tijeku i koja je zakonita, može očekivati nove pokušaj ovrhe od strana oca i to na predmetu i sredstvu ovrhe kojega on izabere.

Hmm..ali nije različita tražbina ..jer da je radilo bi se o naplati dva puta od dva ovrhovoditelja..oba ovrhovoditelja se pozivaju na sudsku odluku a to je jedna isprava...prema tome ne može biti dvije tražbine..

Vrlo jednostavno (mislim..:/)  naplata od strane supruga nije uspjela, on zatražio od RH da plati za mene, i konačno sad RH traži da to “vratim“. 

Jer u suprotnom da recimo platim i državi i njemu , meni je onda dva puta naplačena alimentacija..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, Samopošteno je napisao:

Jer u suprotnom da recimo platim i državi i njemu , meni je onda dva puta naplačena alimentacija..

Pogledajte sadržaje obrazloženja rješenja (vrijeme dospijeća i iznose), jer ne vjerujem da itko od njih traži ispunjenje obveze u vidu cijelog iznosa alimentacije kojega ste bili dužni plaćati. Privremeno uzdržavanje se određuje u iznosu od 50 % zakonskog minimuma uzdržavanja, a isplatom iznosa privremenog uzdržavanja RH stupa u pravni položaj djeteta i na nju prelaze tražbine uzdržavanja u visini isplaćenog iznosa privremenog uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Borbena7 je napisao:

Pogledajte sadržaje obrazloženja rješenja (vrijeme dospijeća i iznose), jer ne vjerujem da itko od njih traži ispunjenje obveze u vidu cijelog iznosa alimentacije kojega ste bili dužni plaćati. Privremeno uzdržavanje se određuje u iznosu od 50 % zakonskog minimuma uzdržavanja, a isplatom iznosa privremenog uzdržavanja RH stupa u pravni položaj djeteta i na nju prelaze tražbine uzdržavanja u visini isplaćenog iznosa privremenog uzdržavanja.

Morat ću ići jedan dan uvid u spis da vidim prvotno rješenje..no pored toga, ako se u prvotnom postupku koji je već bio ovršni, nije li time ispucan postupak, jer u tom postupku ovrhovoditelj (tko god da jest) je imao mogućnost sva sredstva iskoristiti (a što nije učinio), i sada činjenica da se ponovno otvara postupak mene dovodi u situaciju da ponovno raspravljam o istome..gledam to iz moje pozicije..meni se samo ovrhovoditelj promijenio..

...jer ovršni postupak nije samo naplata tražbine..kao uvjet otvaranja postupka..tu je još mogućnost protuovrhe ( nije mi dovodio djecu), centar (za soc skrb)  isto nije zaštitio moja roditeljska prava, niti nakraju sud koji je ignorirao moju protuovrhu..itd..kaj ne..? Lijepo piše u zakonu..ovršnom..ništa nije jednostrano..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Samopošteno je napisao:

Morat ću ići jedan dan uvid u spis da vidim prvotno rješenje..no pored toga, ako se u prvotnom postupku koji je već bio ovršni, nije li time ispucan postupak, jer u tom postupku ovrhovoditelj (tko god da jest) je imao mogućnost sva sredstva iskoristiti (a što nije učinio), i sada činjenica da se ponovno otvara postupak mene dovodi u situaciju da ponovno raspravljam o istome..gledam to iz moje pozicije..meni se samo ovrhovoditelj promijenio..

Svakako napraviti uvid i prikupiti više informacija. Ovršni postupak je specifičan i ovrhovoditelj ima pravo pokretati postupke i birati predmete ovrhe sve dok se ne namiri u cijelosti. To je jedino ograničenje, a s druge strane dužnik ima mogućnost dobrovoljno podmiriti dug.

Prije 4 minuta, Samopošteno je napisao:

...jer ovršni postupak nije samo naplata tražbine..kao uvjet otvaranja postupka..

U ovom slučaju je predmet naplata duga i jedinu uvjet je valjana ovršna isprava.

Prije 4 minuta, Samopošteno je napisao:

tu je još mogućnost protuovrhe ( nije mi dovodio djecu), centar (za soc skrb)  isto nije zaštitio moja roditeljska prava, niti nakraju sud koji je ignorirao moju protuovrhu..itd..kaj ne..?

Pogledajte čl. 62. Ovršnog zakona vezano za razloge protuovrhe. Ako ste podnijeli prijedlog za protuovrhu, tada ste trebali i dobiti bilo kakav odgovor suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Svakako napraviti uvid i prikupiti više informacija. Ovršni postupak je specifičan i ovrhovoditelj ima pravo pokretati postupke i birati predmete ovrhe sve dok se ne namiri u cijelosti. To je jedino ograničenje, a s druge strane dužnik ima mogućnost dobrovoljno podmiriti dug.

U ovom slučaju je predmet naplata duga i jedinu uvjet je valjana ovršna isprava.

Pogledajte čl. 62. Ovršnog zakona vezano za razloge protuovrhe. Ako ste podnijeli prijedlog za protuovrhu, tada ste trebali i dobiti bilo kakav odgovor suda.

Čitala sam ga i opet ću..za svoju djecu bi i bubreg dala..ali gle čuda imam i ja pravo na protuovrhu..pa i u ovom sad postupku..al gle opet čuda djecu su već punoljetna i rade ..kome je šteta nanjeta?!

Po  meni je trebala u prvom ovršnom postupku se uplesti RH kao treća strana ( jer su imali saznanja o tom postupku) i nastaviti taj postupak a ne otvarati novi...zdravorazumski..al ja nemam diplomu a ovi koji je imaju Bog zna kak su došli do nje..:) (ne mislim tu na vas već ove koji ignoriraju i šikaniraju mene), podnijet ću prijedlog za proglašenje postupka nedopuštenim... iz znatiželje pa da vidimo što će sudac reći. Neki treći sudac..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Samopošteno je napisao:

imam i ja pravo na protuovrhu

 

prije 1 sat, Samopošteno je napisao:

podnijet ću prijedlog za proglašenje postupka nedopuštenim

Ovo su dva posve različita postupka. Oba su ograničena rokovima, pa pripazite na tu činjenicu. I kod oba morate sudu dostaviti jasno postavljeni specijalizirani zahtjev sa dokazima kao prilozima, jer ovršni sud ne provodi dokazni postupak. Tako da ste opet na početku ove priče tj. trebali bi napraviti uvide u postupke, prikupiti dokumentaciju, usporediti je u smislu iznosa potraživanja, datuma dospijeća istih, te isprava temeljem kojih su pokrenuti ti postupci, pa naposljetku ovisno o fazama postupaka koristiti protuovrhu ili zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija