Jump to content

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju


neno2805

Preporučene objave

Poštovana/i

Molim Vas da mi pomognete u riješavanju slj problema

Smrću oca moj brat i ja naslijedili smo svaki po 1/2 obiteljskog imanja ,dok se majka odrekla u našu korist.

Zbog mojih osobnih obiteljskih problema svoju polovinu naslijedstva darujem majci darovnim ugovorom.

Sada bi majka vratila meni svoj darovani dio ,pa me zanima koji je postupak lakši i bolji,dali darovni ugovor ili ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ili čak oporuka.

Napominjem da će majka morati u dom pa me zanim i podijela troškova s bratom oko tog.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, neno2805 je napisao:

Napominjem da će majka morati u dom pa me zanim i podijela troškova s bratom oko tog

Stvar dogovora. 

 

, neno2805 je napisao:

Sada bi majka vratila meni svoj darovani dio ,pa me zanima koji je postupak lakši i bolji,dali darovni ugovor ili ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ili čak oporuka.

Oporuka je vezana za nasljeđivanje, tako da vam to nije opcija, između darovanja i ugovora o dosmrtnom uzdržavanju izabrao bi ovaj drugi, tim više što će uzdržavanje i biti pružano. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija