Jump to content

Skladište i zakon


anonimno

Preporučene objave

Molim vas da mi pojasnite:

Na vinogradu, koji se nalazi u brdovitom dijelu, na kojem postoji prostorni plan, isl želio bih izgraditi kućicu. Odnosno ona bi sadržavala podrum za vino i pred podrum, na katu dvije prostorije u kojoj bi ostavljali neke strojeve i opremu.

 

Mene zanima koje dozvole trebam za istu?

Dal projekt mora raditi arhitekta?

Ako na katu u jednoj od prostorija uredimo kuhinju, stavimo neki kauč i sl, dali kršimo zakon?

 

Ako bi željeli da danas sutra iznajmljujemo gornje prostorije, kako onda to zakonski kasnije regulirati, naravno ako je moguće ili pa već sada moramo raditi kućicu za odmor i plaćati porez makar ćemo je koristiti kao skladište za strojeve...

 

POMOĆ! pišite mi čim više o tome, što mislite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Molim vas da mi pojasnite:

Na vinogradu, koji se nalazi u brdovitom dijelu, na kojem postoji prostorni plan, isl želio bih izgraditi kućicu. Odnosno ona bi sadržavala podrum za vino i pred podrum, na katu dvije prostorije u kojoj bi ostavljali neke strojeve i opremu.

 

Mene zanima koje dozvole trebam za istu?

Dal projekt mora raditi arhitekta?

Ako na katu u jednoj od prostorija uredimo kuhinju, stavimo neki kauč i sl, dali kršimo zakon?

 

Ako bi željeli da danas sutra iznajmljujemo gornje prostorije, kako onda to zakonski kasnije regulirati, naravno ako je moguće ili pa već sada moramo raditi kućicu za odmor i plaćati porez makar ćemo je koristiti kao skladište za strojeve...

 

POMOĆ! pišite mi čim više o tome, što mislite

Trebali bi imati: lokacijsku dozvolu ako bi gradili u vinogradu, ili Izvod iz prostornog plana ako postoji prostorni plan za to podrucje i nakon toga

gradjevinsku dozvolu.

Posebno sve to ako zelite i kuhinju na katu i kauc... pa naknadno jos i iznajmljivati isto....Halo? Treba vam sve, a ne kao pisete u naslovu: Skladiste i zakon?

Da bi mogli dobiti sve te dozvole treba vam svakako i ovlasteni arhitekt koji bi vam izradio projekte za lokacijsku, a potom i za ishoditi gradjevnu dozvolu treba vam glavni projekt pa izvedbeni projekt a kojeg izradjuju: 1. ovlasteni arhitekt koji je prvi u toj izradi za glavni projekt radi podloga za statiku koju izraduje ovlasteni ing gradjevine, pa i za elektroinstalacije kojeg radi ovl.ing.elektrotehnike; pa za hidroinstalacije opet ovlasteni ing. itd, a sve vam pise u Zakonu o prostornom uredjenju NN RH 100/04 i u Zakonu o gradnji NN RH 100/04, a za ovlastene osobe pise sve na netu ili u Zakonu o komori i podzakonskim aktima ili informacije mozete dobiti u Hrvatskoj komori arhitekata i inzenjera u graditeljstvu i to do 01.01.2007 na adresi: Trg bana J.Jelacica 4/1kat.

Pozdrav.... :hekla: :wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Da ali mene zanima što ako želim da to bude samo spremište?

Što mi je onda činiti?

Znam da u suprotnom trebam sve kao za kuću, ali meni kuća ne treba, već zaklon za vino i eventualno za mene ako me kiša iznenadi.

 

Isto prijatelju isto i za spremište, pa za bas svaku gradnju su vam potrebne dozvole, samo trebate shvatiti sto to znaci GRADNJA....a vise procitajte u Zakonu o prostornom uredjenju i u Zakonu o gradnji nn 100/04, a kada to naucite onda angazirajte ovlastene osobe koje ce vam izraditi projekte.

Zar mislite da se spremiste ne gradi?, a struja a voda....a komunalije....molim vas educirajte se...

A imate i Pravilnik za objekte za koje nije potrebna lokacijska dozvola, ili pak samo lokacijska dozvola je samo protrebno za neke objekte pa lijepo citajte.

Pozdrav i sretno vam bilo u 2007 godini :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Molim vas da mi pojasnite:

Na vinogradu, koji se nalazi u brdovitom dijelu, na kojem postoji prostorni plan, isl želio bih izgraditi kućicu. Odnosno ona bi sadržavala podrum za vino i pred podrum, na katu dvije prostorije u kojoj bi ostavljali neke strojeve i opremu.

POMOĆ! pišite mi čim više o tome, što mislite

Sve odgovore ćete dobiti u Županijskom uredu u kojem je pohranjen prostorni plan kojeg spominjte,

a tamo odite s brojem vaše k.č. i k.o. i pitajte, ali ako se radi o vinogradu onda je to poljoprivredno zemljište i možete samo pretpostavljam napraviti neki mali prizemni gospodarski objekt -alatnicu za vinograd. Eto...P... :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija