Jump to content

Odšteta za ozljede u prometnoj nezgodi - sporazum


Dario73

Preporučene objave

Pozdrav, 

 

Nakon prometne i ozljeda, (trzajne ozljede vrata i  mišića vrata, površinske ozljede s opeklinama podlaktice s trajnim ožiljcima - ruka je bila zgnječenja od airbaga , te ozljeda i bulging 2 diska u lumbalnom dijelu) dobio sam ponudu za nagodbu.  Liječenje je trajalo  8 mjeseci, bolovi su bili konstantni. Tražili s me i uvid u liječnički karton što sam i dopustio, nigdje se ne spominju ozljede niti problemi s leđima i takva liječenja...

Smatram iznos od 14000 kn nedovoljim. Imam nekoliko pitanja, ako mi može tko pomoći. 

Na samoj ponudi nema apsolutno nikakvog objašnjenja samo da se obvezuju isplatiti navedeni iznos.  Jesu li dužni pojasniti svoju ponudu i kako bi trebala izgledati ponuda? Na koji način računaju iznos? Siguran sam da se nisu vodili novom odlukom gdje se orjentacijski kriteriji povećavaju za 50%...

Na ponudi nigdje nije navedeno da imam pravo prigovora. Treba li se takva mogućnost navoditi u ponudi? 
 

Svakako bih pisao prigovor, što mi je najbolje činiti? 

Hvala svima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu dužni objasniti visinu ponude i ponuda izgleda kako i treba izgledati: isplata novčanog iznosa.

Nisu dužni ništa pojašnjavati. Iznos računaju na temelju nalaza liječnika-cenzora. Zašto misliš da se nisu vodili novim kriterijima VSRH?

Ponuda ne mora sadržavati pravo na prigovor. To imaš uvijek. Osiguravajuća kuća nije tije državne vlasti da to mora pisati "uputu o pravnom lijeku".

Najbolje ti je angažirati odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija